Środa, 24 Kwietnia 2019 - Horacego, Feliksa, Grzegorza

Dzień Babci i Dziadka już w ten weekend. Pokażmy naszym dziadkom ile dla nas znaczą!

W Polsce Dni Babci i Dziadka przypadają kolejno 21 i 22 stycznia. Już w weekend będziemy świętować razem z naszymi seniorami.

Początki Dnia Babci sięgają lat 60 ubiegłego wieku. Święto zostało wymyślone i spopularyzowane przez pismo „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Niedługo później, 22 stycznia ustanowiono dniem dziadka.

Święto jest świetną okazją do zacieśniania rodzinnych więzi i odwiedzenia dawno nie widzianych krewnych. W naszej tradycji przyjęło się, że wnuki robią swoim dziadkom drobne prezenty, rysują laurki albo piszą wierszyki i wystawiają przedstawienia. Dziadkowie odgrywają ważną rolę w naszym życiu, warto więc spędzić z nimi trochę czasu w ten szczególny weekend. 

Jeśli jesteście już za starzy na laurki i wierszyki, a brakuje wam pomysłu na prezent, dobrze jest odwiedzić swoich dziadków i spędzić z nimi trochę czasu. Dobrym pomysłem może być wspólne oglądanie zdjęć, albo powspominanie miłych chwil z przeszłości. Każdy z nas odczuwa potrzebę bliskości, rozmowy i dzielenia się myślami z innymi. Seniorzy odczuwają ją szczególnie mocno, kiedy w ich życiu zaczyna brakować przyjaciół i bliskich. 

Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach i pokażmy im, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu. Nadchodzący weekend jest do tego idealną okazją.
Źródło: Foto: pixabay.com
2017-01-20 11:00 637

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.