Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Dzień Bez Samochodu. Skorzystaj z darmowej komunikacji miejskiej

Obchodzimy dziś Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia każdy kierowca, który zdecyduje się na pozostawienie samochodu w garażu będzie mógł skorzystać z transportu miejskiego zupełnie za darmo. 

- Obchody te są symbolicznym przejawem dążenia do zrównoważenia rozwoju transportu w miastach i aglomeracjach poprzez wskazywanie niebezpieczeństw wynikających z niekontrolowanego rozwoju motoryzacji indywidualnej. Wzrost liczby przejazdów realizowanych samochodami osobowymi negatywnie oddziałuje na jakość i bezpieczeństwo życia w mieście. Stąd w tym dniu zachęca się do korzystania z alternatywnych, w stosunku do motoryzacji indywidualnej środków transportu – publicznego i rowerowego, a także podróży pieszych na krótkich odległościach- informuje na swojej stronie MZKZG

Tradycyjnie, każdy właściciel lub współwłaściciel samochodu osobowego, legitymujący się ważnym dowodem rejestracyjnym,  będzie mógł skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami, tramwajami, trolejbusami i pociągami SKM (w tym na linii PKM) na obszarze Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

W ubiegłym roku w Dzień bez Samochodu z możliwości bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na podstawie dowodu rejestracyjnego skorzystało prawie 3700 mieszkańców naszej metropolii. Oznacza to, że w ten dzień aż tyle samochodów pozostało na parkingach i w garażach.
Źródło: UG Żukowo MZKZG
2017-09-22 14:00 943

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.