Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Dzierżążno. Mężczyzna chorujący na cukrzyce uratowany przez dzielnicowych

Policjanci otrzymali wezwanie dotyczące śpiącego na ziemi mężczyzny, który miał być pod wpływem alkoholu,. Jednak jak się później okazało mężczyzna choruje na cukrzyce i był poszukiwany przez rodzinę. 

W miniony czwartek o godzinie 21.00, dwóch kartuskich dzielnicowych - st. asp. Artur Socha i mł. asp. Marcin Pióro – otrzymało informację od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, że pod sklepem spożywczym w Dzierżążnie śpi na ziemi mężczyzna, który jest pod wpływem alkoholu. Niestety na miejscu okazało się, że wskazanego mężczyzny już tam nie ma. 

Po rozmowie z pracownicą sklepu, pod którym rzekomo miał znajdować się mężczyzna ustalili, że pobliscy mieszkańcy obudzili mężczyznę i poszedł w nieznanym kierunku. Nie uśpiło to ich czujności i natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, sprawdzili teren Dzierżążna i pobliskiego Mezowa.


Znaleźli 51-latka w ciemnej uliczce, miał trudności z poruszaniem się i porozumiewaniem. Dzielnicowi zabrali Pana do radiowozu aby się ogrzał, a ponieważ nie można było z nim porozumieć, to korzystając z jego telefonu skontaktowali się z rodziną, która stwierdziła, że mężczyzna choruje na cukrzycę i szukają go od kilku godzin. Policjanci postanowili odwieźć mężczyznę do domu , kiedy dostał ataku drgawek, w porozumieniu z rodziną podali mu słodki napój dzięki czemu atak ustąpił.

Policjanci apelują, aby w związku z mroźnym okresem nie przechodzić obojętnie obok takich osób. Możesz uratować czyjeś życie! Wystarczy twój jeden telefon!

 

Źródło: KPP Kartuzy
2018-02-28 12:00 1145

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.