Poniedziałek, 21 Stycznia 2019 - Agnieszki, Jaros?awa

Dzierżążno. Oficjalne otwarcie nowego boiska

W piątek przed południem odbyło się oficjalne otwarcie sportowego boiska przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie. Oprócz oficjalnej części przecięcia wstęgi uczczono także kolejną rocznicę nadania szkole imienia Henryka Sienkiewicza oraz setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Pierwszym elementem był uroczysty apel, na którym uczniowie zaprezentowali występ upamiętniający bohaterów literackich Henryka Sienkiewicza-patrona  tej szkoły. W programie artystycznym znalazł się również szkolny chór, który pięknie zaśpiewał między innymi Bogurodzicę oraz Rotę. 

Następnie kilka słów wygłosił dyrektor szkoły Ireneusz Moskal:
-Bardzo się cieszę, że ponownie nadarza się okazja, by porozmawiać o naszym patronie- Henryku Sienkiewiczu. Warto więc dziś zatrzymać się na chwile i zastanowić, jaką rzeczywiście pełni rolę w życiu nas wszystkich. Nie chciałbym, aby ograniczała się ona jedynie do figurowania w nazwie naszej szkoły podstawowej w Dzierżążnie. Jako dzieci, uczymy się od naszych rodziców w miarę jak dorastamy. Zaczynamy szukać autorytetów poza środowiskiem rodzinnym. Dlaczego? Nie chodzi tu o bezkrytyczne naśladownictwo, lecz  o przyglądanie się jak można żyć, jakich dokonywać wyborów i jakie są tego konsekwencje. Dopiero na końcu zdecydować, co dla nas samych jest najlepsze, najwłaściwsze i uczynić z tego ścieżkę życia. I właśnie do takiego spojrzenia na naszego patrona was zachęcam.Po oficjalnej wypowiedzi dyrektora szkoły nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zwycięzców trzech konkursów: plastycznym, multimedialnym oraz wiedzy o Henryku Sienkiewiczu.

Konkurs plastyczny:
I miejsce-  Amelia Szulist (ZKiW Szymbark)
II miejsce- Paweł Wroński (SP Dzierżążno)
III miejsce- Wiktoria Magulska (SP Dzierżążno)
Wyróżnienie: Aleksandra Litka (SP Kiełpino)

Konkurs multimedialny:
I miejsce- Eryk Marszałkowski (SP Mirachowo)
II miejsce-Kinga Kuziemkowska (SP Stężyca)
III miejsce- Jan Reclaw (SP Klukowa Huta)
Wyróżnienie: Adrian Pestka (SP Kiełpino)

Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu:
I miejsce- Szkoła Podstawowa w Gołubiu
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Szymbarku
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Klukowej HucieW kwestii otwarcia nowego boiska głos zabrał burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, oprócz wręczenia prezentu, jakim były piłki, które służyć mają na nowym boisku dodał:
-Myślę, że to dzisiejsze wydarzenie, które towarzyszy Waszemu świętu- otwarcie nowego boiska, to spełnienie marzeń. Cieszymy się, że udało nam się to zrealizować, kosztowało nas to prawie 380 tysięcy złotych, z czego 33% udało się uzyskać dofinansowania od Ministerstwa. Wiele osób starało się o to, aby to boisko tutaj powstało. Mam nadzieje, że będzie ono służyło wszystkim, którzy będą z niego korzystać i mam nadzieję, że nigdy nikomu na tym boisku nic się nie stanie.


Następnie wszyscy goście i uczniowie z nauczycielami z hali sportowej przeszli pod nowo powstałe boisko, aby uroczyście przeciąć wstęgę. 

                     


Nowy obiekt poświęcił ksiądz Michał Mazurek, proboszcz parafii w Borowie.

                    Dodatkowo uczniowie szkoły w Dzierżążnie przygotowali ,,sportowy" występ z okazji otwarcia boiska. 


             
2018-05-14 08:00 391

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.