Wtorek, 21 Stycznia 2020 - Agnieszki, Jaros?awa

Dzierżążno. Uroczysta inauguracja roku szkolnego

Dziś w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie oficjalnie rozpoczęto kolejny rok szkolny. Przedstawiono wszystkim najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką oraz nauczycieli, którzy od tego roku dołączają do kadry. 

Po odśpiewanym hymnie jako pierwsza głos zabrała Sylwia Biankowska:

-Myślę, że wakacje były piękne i udane dla każdego, na pewno zdążyliście wypocząć na świeżym powietrzu, dlatego teraz rozpiera was energia. Miejmy nadzieję, że ta energia będzie dobrze wykorzystana, aby się czegoś nowego nauczyć, bo jesteście tu po to, aby nabywać wiedzę. Chciałabym także serdecznie powitać i pogratulować naszemu dyrektorowi, który wygrał w ubiegłym roku szkolnym konkurs na stanowisko dyrektora, był w nim bezkonkurencyjny- wielkie gratulacje i brawa. Chciałam wam życzyć w imieniu swoim oraz w imieniu Burmistrza Mieczysława Gołuńskiego samych sukcesów w nauce, abyście z radością rozpoczynali każdy dzień. (...) Rodzicom również dziękuję i życzę im wytrwałości i cierpliwości, aby motywować dzieci tak jak dotychczas. 


Następnie dyrektor szkoły Ireneusz Moskal przemową oficjalnie rozpoczął rok szkolny 2018/1019:

-Szanowni rodzice, nauczyciele, drodzy uczniowie. Po dwóch miesiącach udanych wakacji spotykamy sie ponownie w naszej szkole. Cieszę się i z ogromną radością witam uczniów, którzy wrócili z wypoczynku. Jestem pewien, że ten czas, oprócz intensywności, był również czasem relaksu i przystąpicie do nauki z chęcią, zapałem i zacięciem godnym młodych odkrywców. Przyglądam się najmłodszym uczniom, wiem, że ten dzień jest dla was wyjątkowy. Z jednej strony widzę waszą radość, wkraczacie w zupełnie nowy etap życia. Z drugiej strony czujecie odrobinę tremy, to co, zupełnie nowe i nieznane zawsze wywołuje mieszane emocje. Jednak mogę was zapewnić, że po kilku dniach odnajdziecie się w naszej szkole jak we własnym domu. Możecie liczyć na wsparcie zarówno ze strony innych uczniów jak i nauczycieli i pracowników szkoły- zapewnił najmłodszych uczniów dyrektor. 

Każdy rok to duże wyzwanie, zarówno dla uczniów jak i dla nas pedagogów i rodziców. Już jutro wkroczycie do szkoły, rozpoczniecie pierwsze zajęcia, zapoznacie się z wymaganiami, obowiązkami i przywilejami. To narzędzie niezbędne do tego, by czuć się w szkole jak w domu. Będziecie budować waszą przyszłość również na wiedzy i doświadczeniu, które my dorośli będziemy przekazywać wam najlepiej, jak tylko potrafimy. Ten nowy rok szkolny to również pewne wyzwanie dla uczniów klas ósmych, którzy w kwietniu 2019 roku będą pisać egzaminy. Wierzę, iż po tych egzaminach podtrzymacie opinię, iż Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie świetnie przygotowuje uczniów do kolejnego etapu edukacyjnego, w który to wy wkroczycie po ukończeniu klasy ósmej- dodaje P. Ireneusz

Życzę wam wszystkim, aby rok szkolny 2018/2019 obfitował w radosne chwile, sukcesy i zadowolenie. Niech uczniów nie opuszcza zabawa nauki, a nauczycielom towarzyszy pasja i zawodowa pasja. Z kolei rodzicom życzę przede wszystkim jak najmniej stresu i jak najwięcej powodów do dumy. Jestem przekonany, że pociechy będą każdego dnia wywoływać uśmiechy na waszych twarzach. Czeka nas 10 miesięcy wspólnej podróży po ścieżkach i zakamarkach wiedzy, mam nadzieję, że podobnie jak ja, nie możecie się już doczekać. Drodzy uczniowie, szanowni nauczyciele, rodzice- nowy rok szkolny 2018/2019 uważam za rozpoczęty!


Wszystkich uczniów, którzy dopiero w tym roku rozpoczynają swoją przygodę z nauką oficjalnie przedstawiono oraz obdarowano ich drobnymi upominkami. Przydzielono im wychowawców, którzy przez te kilka lat będą ich wspierać i prowadzić przez drogę edukacyjną. Zakomunikowano również, iż do kadry pracowników szkoły dołączyła nowa nauczycielka języka angielskiego- Anna Stachowiak oraz nowy nauczyciel historii, WOS-u oraz EDB- Mirosław Paczoska.
2018-09-03 10:00 654

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.