Wtorek, 19 Lutego 2019 - Arnolda, Konrada, Marcelego

Dziś policjanci przeprowadzają działania pn. ,,Bezpieczny pieszy"

Dziś policjanci z powiatu kartuskiego przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń.Mundurowi szczególną uwagę będą zwracali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Działania policyjne mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Są one ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

W ramach działań stróże prawa zwrócą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą przyglądać się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.


-Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Należy jednak pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Przypominamy również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, co zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.- przypominają kartuscy policjanci. 

Źródło: KPP Kartuzy
2018-06-14 10:30 412

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.