Piątek, 21 Września 2018 - Jonasza, Mateusza, Hipolita

Edmund Kwidziński przeszedł na emeryturę. Obowiązki komendanta PSP będzie pełnił teraz Romuald Pituła

St. bryg. Edmund Kwidziński po niespełna 45 latach służby z dniem 30 czerwca przeszedł na emeryturę. Jego funkcję przejął Romuald Pituła, który do tej pory był naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego kartuskiej Komendy. - Pożegnania są najtrudniejsze szczególnie wtedy, gdy pełniło się służbę tyle lat, a komendę traktowało jak drugi dom - mówił Edmund Kwidziński.

St. bryg. Edmund Kwidziński podjął służbę w dniu 1 września 1972 w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem 12 czerwca 1974. W dniu 15 czerwca tego samego roku podjął służbę w Kartuzach na stanowisku oficera ds. zapobiegania pożarom.

W 1986 ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W 1977 zajął stanowisko oficera ds. operacyjno-szkoleniowych, pełniąc również obowiązki Z-cy Komendanta Rejonowego, a w latach 1992 – 1993 na stanowisku Dowódcy JRG. W 1993 został powołany na stanowisko Komendanta Rejonowego, następnie w 1999 Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach, którą to funkcję pełnił do dnia 29 czerwca bieżącego roku. Za swoje zasługi i wzorową służbę był wielokrotnie odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i związkowymi. 

Za służbę i poświęcenie dla ochrony przeciwpożarowej odchodzącemu na emeryturę podczas uroczystego apelu dziękowali m.in.: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pani Dorota Arciszewska Mielewcyk, pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Pan st.bryg. Tomasz Komoszyński, starosta kartuski Pani Janina Kwiecień, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu, przedstawiciele władz ZOSP RP powiatu kartuskiego,
funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach.

Pomorski komendant wojewódzki st.bryg. Tomasz Komoszyński z dniem 30 Czerwca 2017 roku powierzył obowiązki komendanta powiatowego PSP w Kartuzach mł.bryg. Romualdowi Pituła, który dotychczas pełnił funkcję naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego w Komendzie Powiatowej PSP w Kartuzach.

Źródło: PSP Kartuzy
2017-06-30 09:00 702

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.