Poniedziałek, 25 Marca 2019 - Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

Eliminacje Gminne Prozy i Poezji Kaszubskiej. Sukces uczniów z Miszewa

7 kwietnia odbyły się Eliminacje Gminne Prozy i Poezji Kaszubskiej w szkole w Pępowie. Zakończyły się one sukcesem dla Szkoły Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie. 

W kategorii klas "0" I miejsce zajęła Eliana Cieszyńska, II miejsce Wiktoria Groth, III miejsce Karolina Machalewska z Miszewa i Dominika Galińska z Borkowa.

W kategorii klas I-III I miejsce zajęła Alicja Liberadzka z klasy I, II miejsce Anna Sadowska z klasy II zaś III nagrodę otrzymała Zuzanna Sobkowiak wszystkie z Miszewa. III miejsce przyznano również Maji Kwidzińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie i Małgorzacie Laskowskiej ze Szkoły Podstawowej w Baninie.
                               
 
Wyróżnienia otrzymali Maja Pranczke z Żukowa i Andrzej Tutkowski ze Szkoły Parafialnej w Żukowie.


W kategorii klas IV-VII I miejsce zajął Michał Galiński z Borkowa, II miejsce zajęła Viktoria Wierczyńska z Miszewa, III miejsce Andrzej Galiński z Borkowa, natomiast wyróżnienia Jagoda Buszman i Mikołaj Groth z Miszewa.
                           

Serdecznie gratulujemy.

Sześciu uczniów 19 kwietnia będzie reprezentowało gminę na szczeblu powiatowym w Kartuzach. Organizacją konkursu od lat zajmują się członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział w Żukowie oraz Szkoła Podstawowa w Pępowie.

Źródło: Nadesłane
2018-04-10 14:00 513

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.