Sobota, 21 Kwietnia 2018 - Anzelma, Bartosza, Feliksa

GKS Cartusia. 6 złotych medali w rękach zawodników!

14 kwietnia odbyły się otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym - dzieci i młodzików. Sześciu młodych zawodników z klubu GKS Cartusia zdobyło złote medale.

Błażej Miotk, Jakub Myszk, bracia – Natan i Noe Wolscy, Olivier Dobka, Szymon Treder wrócili ze Swarzędza ze złotymi medalami i tytułami Mistrzów Wielkopolski w Zapasach w Stylu Klasycznym.

V-ce mistrzami zostali – Wiktor Zelewski, Leon Dera i Eryk Stromski, brązowe krążki przypadły w udziale: Kewinowi Stencel, Jakubowi Chlechowicz, braciom - Kamilowi i Pawłowi Lejk oraz Pawłowi Janzen.

Siedemnastoosobowa ekipa zdobyła czternaście medali, a więc zdecydowana większość znalazła się na podium.

W skład ekipy weszli także: Karol Niklas – miejsce 9, Kacper Stencel – miejsce 5 oraz Michał Słupecki – miejsce 7. Wśród 15 ekip przy udziale 170 zawodników GKS Cartusia Kartuzy zajęła bardzo dobre 3 miejsce. Oceniając występ trzeba zauważyć spory postęp, co dotyczy przede wszystkim złotych medalistów. Znając realia tego sportu, wyniki to skutek wytężonej, systematycznej pracy, sporej świadomości najmłodszych, którzy wiedzą, że dzięki trudowi i zaangażowaniu mogą osiągnąć sukcesy w przyszłości w skali kraju i kontynentu.

Źródło: Nadesłane
2018-04-16 08:00 53