Poniedziałek, 25 Stycznia 2021 - Pawła, Miłosza, Elwiry

GKS Cartusia. Debiut młodych zawodników na Mistrzostwach Europy

Trzech młodych zawodników debiutowało podczas tegorocznych Mistrzostw Europy zawodników do lat 15. Dodatkowo, Aleks Mielewczyk ładuje akumulatory przed Mistrzostwami Europy Juniorów w Armenii!


Tegoroczne Mistrzostwa Europy zawodników do lat 15 odbyły się w Goyr (Węgry). Trójka naszych reprezentantów zapewne wróci z dużym bagażem wrażeń i bogatym materiałem doświadczeń. Wszyscy stoczyli walki na bardzo dobrym poziomie.

Oliver z reprezentantem Armenii, Natan z zawodnikiem Estonii. Mimo dobrej postawy musieli pożegnać się z turniejem i w tym momencie najważniejszy dla nich był udział w tak dużej imprezie. Zajęli oni 15 oraz 20 miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Lepiej spisał się Andrzej Drewa, który swoje dwa pierwsze pojedynki wygrał po ciężkich walkach. W zdecydowany sposób rozprawił się z reprezentantem Bułgarii, a następnie także wyraźnie zwyciężył z zawodnikiem z Armenii. W trzeciej walce musiał uznać wyższość przedstawiciela Gruzji, który dotarł do finału, co otworzyło Andrzejowi możliwość walki o strefę medalową. Niestety, reprezentant Rosji tym razem był nie do przejścia. Ostatecznie zajął 8 miejsce. Dla naszych reprezentantów to niewątpliwie debiutanckie Mistrzostwa Europy. Dotyczy to także trenera Marcina Dobka. Cała czwórka miała możliwość wystąpienia w biało-czerwonych barwach z orzełkiem na piersi.

W tym samym czasie Aleks Mielewczyk wraz z kadrą narodowa Juniorów pod wodzą trenera Edwarda Barsegjan przebywa w Armenii w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich położonych ponad 2000 m n.p.m. w pobliżu Eczmiadzynu. Pobyt w Armenii to jeden z etapów przygotowań do imprez najwyższej rangi – Mistrzostw Europy i Świata. Oprócz ciężkiej pracy w wyraźnie innych warunkach klimatycznych i wysokościowych, dla Aleksa to także aspekt poznawczy innej kultury. 

Źródło: Nadesłane
2018-06-18 10:00 755

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.