Środa, 24 Kwietnia 2019 - Horacego, Feliksa, Grzegorza

GKS Cartusia. Gevorg Sahakyan brązowym medalistą Mistrzostw Świata!

Zawodnik Cartusii Gevorg Sahakyan piękną serią udanych startów wywalczył sobie występ w biało-czerwonych barwach na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. Pokazał swoje umiejętności i doświadczenie zdobywając brązowy medal Mistrzostw Świata!


W swojej pierwszej walce pokonał reprezentanta Niemiec – Erika Weiss. W drugiej rundzie przeciwnikiem był Manuel Alejandro Lopez Salcero z Meksyku, o ile w pierwszej walce turnieju Gevorg zużył sporo sił, tak w drugiej wyraźnie górował nad swoim przeciwnikiem odnosząc efektowne zwycięstwo.

W ćwierćfinale zmierzył się z trzecim w tegorocznym rankingu zawodnikiem na świecie, przedstawicielem Japonii – Tsuchika Shimoyamada. Po krótkiej walce przy stanie 7-0 położył swojego rywala na łopatki.

W półfinale Mistrz Olimpijski z Rio de Janeiro – Davor Stefanek. Trochę niefortunnych decyzji sędziowskich dało prowadzenie przeciwnikowi, co powodowało, że Kartuzjanin musiał pójść na otwartą walkę. Niestety przy ataku najczęściej jest się narażonym na kontrę, tak stało się tym razem, przez co finał przypadł dla Serbskiego zawodnika.

Walka o brąz była bardzo nerwowa, gdyż jest ostatnią szansą na zdobycie krążka. Gevorg świetnie wytrzymał presję i przy stanie 7-0 Chorwat -Daniel Janecic pożegnał się ze swoją szansą na medal, który zawisł na szyi Gevorga.

Oczywiście w walce o brąz nie zabrakło koronnego chwytu naszego zawodnika, mianowicie odwrotnego pasa. Patrząc na zwycięstwa w ostatnim roku i styl w jakim wygrywa nasz zawodnik, nie tylko odnosi się wrażenie, że mamy do czynienia z zapaśniczą gwiazdą, ale też należy przypuszczać, że jest to zawodnik, który jest w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem na świecie w swojej kategorii.
Źródło: Nadesłane
2018-10-29 08:30 446

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.