Niedziela, 24 Marca 2019 - Marka, Gabriela, Katarzyny

GKS Cartusia. Mistrzostwa Polski w Raciborzu

23 i 24 marca odbyły się Mistrzostwa Polski w Raciborzu w stylu klasycznym oraz junior. Złoto, srebro, brąz oraz siódme miejsce to dorobek czteroosobowej ekipy GKS Cartusia Kartuzy w tych zawodach. 


Czterech zwycięskich walk potrzebował Aleksander Mielewczyk, aby zostać Mistrzem Polski w kat. 67 kg.
Trzy zwycięstwa i jedna porażka dała Nikodemowi Drewa tytuł v-ce mistrza kraju w kategorii wagowej do 63 kg.
Brąz w wadze 77 kg przypadł Jakubowi Hildebrand, aby stanąć na ,,pudle'' musiał wygrać trzy pojedynki zaliczając po drodze także jedną porażkę.

Dwa zwycięstwa i dwie porażki starczyły do zajęcia siódmego miejsca w kategorii do 72 kg Damianowi Metza.
Drużynowo pośród 36 startujących klubów Cartusia zajęła siódmą lokatę.
Trzy medale na 4-osobową ekipę to świetny dorobek. Wyjątkowo cenne jest złoto Aleksa i srebro Nikodema. Obaj są zawodnikami startującymi po raz pierwszy w starszej grupie wiekowej – Junior. W pokonanym polu zostawili zawodników o dwa lata starszych, co świadczy o ich dużym potencjale. Klasą dla siebie był Aleks, który nie dał szans swoim rywalom i od pierwszego roku dominuje w swojej nowej kategorii, kontynuując dobrą passę zwycięstw z poprzedniej grupy wiekowej – kadet. Odnalazł się w tej sytuacji Nikodem, dla którego tytuł v-ce Mistrzowski to bardzo dobry wynik. Trzeci nasz medalista rozpoczął turniej od porażki, a następnie wytrzymał napięcie i w dosyć dramatycznych okolicznościach i dzięki swojej zawziętości, sięgnął po brąz, który jemu i kibicom kartuskich zapasów powinien dać dużo satysfakcji. Damian to zawodnik, który w tej wadze powinien zmieścić się na podium, ale w tym przypadku dyspozycja dnia była nienajlepsza.

Trenerem prowadzącym ekipę na zawodach jest Bartłomiej Pryczkowski, który do swoich medali zawodniczych dorzuca kolejne krążki trenerskie.
Źródło: Nadesłane
2018-03-28 09:00 602

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.