Sobota, 16 Lutego 2019 - Danuty, Julianny, Daniela

GKS Cartusia. Srebro i dwa brązy na I Pucharze Polski

Seniorzy rozpoczęli swój nowy sezon startem w Pucharze Polski. Ekipa Kartuska ruszyła do boju w składzie: Nikodem Drewa , Aleksander Mielewczyk, Gevorg Sahakyan, Jakub Hildebrandt, Krzysztof Niklas, Rafał Formela oraz trenujący z naszym zespołem Tigran Pogosyan.

Na początek trzy medale to dość ostrożne wejście w sezon. Srebro Niklasa to powtórka z ubiegłego roku, co potwierdziło jego umiejętności. Spory niedosyt to brązowy medal Gevorga Sahakyana, lecz kategoria, w której startuje to najsilniejsza stawka na dzień dzisiejszy w Polskich zapasach. Podczas tego spotkania sędziowie odegrali niechlubną rolę, pokazując brak znajomości zasad zapasów. Oceniając start Gevorga można stwierdzić, że przyszłość w tej kategorii niewątpliwie będzie należała do niego.

Młodzież ruszyła po pierwsze lekcje w starciu z dorosłą czołówką naszego kraju i zaprezentowała się w przyzwoity sposób.

Walki stoczone przez naszych juniorów: Aleksa, Nikodema i Jakuba stały na dobrym poziomie. Trudno było spodziewać się błyskotliwych zwycięstw, niemniej jednak to co zaprezentowali dobrze rokuje na przyszłość.
Najlepiej zaprezentował się Aleksander Mielewczyk, którego walki zaskoczyły już teraz.

Miejsca naszych zawodników w poszczególnych kategoriach:
Kat. 63kg - 8 miejsce Drewa Nikodem
Kat. 67kg - 3 miejsce Gevorg Sahakyan,8 miejsce Aleksander Mielewczyk
Kat. 72 kg - 3 miejsce Tigran Pogosyan
Kat. 77 kg - 10 miesjce Jakubn Hildebrandt
Kat. 82 kg - 2 miejsce Krzysztof Niklas
Kat.130 kg - 5 miejsce Formela Rafał

Miejsca indywidulane zdobyte przez naszych zawodników w punktacji drużynowej dały nam 7-8 miejsce na 23 startujące zespoły i reprezntacje.
Źródło: Nadesłane
2018-02-05 11:00 698

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.