Sobota, 17 Listopada 2018 - Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Gks Cartusia. Złoty medal w zapasach zdobył Krzysztof Niklas

W dniach 26-27 października w Radomiu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach. Zawodnik kartuskiej reprezentacji wywalczył złoty medal.

W wydarzeniu brało udział czterech zapaśników z drużyny:
- Sebastian Bir w kat. 67 kg
- Krzysztof Niklas kat. 77 kg
- Jędrzej Wiśniewski kat. 97 kg
- Rafała Formela kat. 130 kg

Cała czwórka dotarła do strefy medalowej, ale do finału jako jedyny dostał się Krzysztof Niklas, który pokonał zawodnika AKS Piotrków Trybunalski- Michała Tomaszewskiego.
Pozostała trójka stoczyła bój o najniższy stopień podium w swoich kategoriach. Brązowy medal uzyskał Sebastian Bir oraz Rafał Formela. Niestety Jędrzej Wiśniewski, startujący w kategorii 97 kg przegrał ze swoim rywalem i nie powtórzył sukcesu z ubiegłego roku.

Start w Radomiu był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata U23, które zostały zaplanowane na listopad w Bukareszcie.

Drużynowo panowie uzyskali bardzo dobry wynik, drugie miejsce w kraju wśród osiemnastu ekip. Trenerem reprezentacji Gks Cartusia jest pan Bartłomiej Pryczkowski.
Źródło: nadesłane
2018-10-31 11:30 182