Sobota, 04 Lipca 2020 - Odona, Malwiny, Elzbiety

Gmina Sierakowice: Konferencja na temat bezpieczeństwa. Sprawdź, o jakie zmiany walczą sołtysi

21 marca odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa w gminie Sierakowice. Funkcjonariusze podkreślali znaczący spadek wykroczeń. Natomiast uczestnicy konferencji zgłaszali konieczne do wyeliminowania zagrożenia. O jakie zmiany prosili sołtysi?

- Podobne spotkanie przeprowadziliśmy w styczniu ubiegłego roku. Dzięki niemu policja wiedziała jak, gdzie i kiedy działać. Jeżeli będziemy brać pod uwagę same liczby, statystyki, to już możemy mówić o poprawie bezpieczeństwa w gminie Sierakowice. Mniej wypadków śmiertelnych oraz wykroczeń - zaczęła funkcjonariuszka z Kartuz.

Mobilne bezpieczeństwo
Jak podkreślali policjanci, mieszkańcy gminy Sierakowice coraz częściej zgłaszają zagrożenia poprzez aplikacje. Jedną z nich jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. 
- Lokalna społeczność zaznaczała miejsca, w których jest niebezpiecznie oraz te, gdzie dzieje się coś złego. Policja podejmowała odpowiednie działania i eliminowała zagrożenie. Teraz na Mapie Zagrożeń praktycznie nie widać już Sierakowic. Robimy więc krok w dobrą stronę. Aplikacją, z której również warto korzystać, jest "Moja Komenda". W gminie mamy dwóch dzielnicowych. Możemy bez problemu skontaktować się z nimi za pomocą tej aplikacji oraz zobaczyć, jak wyglądają i gdzie są - kontynuuje policjantka.

Niebezpieczne, źle oznakowane drogi
Po podsumowaniu działań Komisariatu Policji w Sierakowicach, przyszła pora na zabranie głosu przez uczestników debaty. Jako pierwszy zgłosił się Ryszard Piasecki, sołtys Kamienicy Królewskiej. 
- W naszej miejscowości brakuje kilku znaków. Uczulam na to ponownie, ze względu na wszystkim znany ostry zakręt. Gdy jedziemy przez Kamienicę Królewską w stronę Linii to przejeżdżamy przez tory, tuż za którymi dochodzi do częstych wypadków. Na owym zakręcie jest tylko jeden znak i to dopiero w chwili, gdy jest się już na łuku drogi. Przed nim nie ma żadnego oznakowania narzucającego zmniejszenie prędkości i informującego o zakręcie. Muszę powiedzieć też o braku oświetlenia przy samym wjeździe do miejscowości. Znajdują się tam pasy i przystanek autobusowy. Chyba nie trzeba dopowiadać, jak łatwo może dojść do tragedii przez ograniczoną widoczność - apelował sołtys Kamienicy Królewskiej.

Podczas debaty mówiono również o odcinku Kawle - Gowidlino, wszystkim znanym jako "droga wypadków". 
-
Zgadza się, trasa jest prosta i aż prosi się o "dodanie gazu". Faktycznie, nie ma tam znaku ograniczenia prędkości, tak samo jak białych linii na jezdni. Nie mniej jednak przypominam, że maksymalna dopuszczalna prędkość na tej drodze to 90km/h - mówił p.o. Komendanta asp. szt. Witold Bronk.
Uczestnicy dopowiadali również, że na odcinku Kawle - Gowidlino często pojawiają się piesi idący do pracy. Jest więc dość duże ryzyko wypadku - wyprzedzające auta, drzewa otaczające drogę z dwóch stron i często nieoznakowani przechodnie.

Na konferencji zgłoszono także konieczność zwiększenia patroli w Mojuszu, gdzie nierozważni kierowcy przekraczają prędkość i wyprzedzają w okolicy pasów dla pieszych. 

Znaki będą, ale...
Wszystkie uwagi i prośby zostaną przekazane do odpowiednich organów. Funkcjonariusze zadbają o oznakowanie niebezpiecznych odcinków. Jednak prędkości kontrolować nie będą, bo... Komisariat Policji w Sierakowicach nie został wyposażony w miernik prędkości.
- Niektórych może bardzo dziwić ta informacja, ale to prawda. Nie posiadamy miernika prędkości, więc nie jesteśmy w stanie jej sprawdzać. Natomiast myślę, że nie jest to duży minus - być może nawet wręcz przeciwnie. Jesteśmy po to, aby interweniować i być tam, gdzie nas potrzebują. Często jest tak, że ludzie uważają, iż policja jest tylko do "suszenia". A to błąd i nasz komisariat jest na to najlepszym dowodem - mówił p.o. Komendanta asp. szt. Witold Bronk. 

2017-03-23 10:40 1349

Komentarze

~

Z2F6ZXRha2FydHVza2EucGw# ozelokk-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/generic-cialis/#ozelokk-u]ozelokk-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/generic-cialis/#ozelokk-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ozelokk-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ozelokk-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ozelokk-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ozelokk-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ozelokk-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ozelokk-t http://mewkid.net/generic-cialis/#ozelokk-t elivezi

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.