Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

Gmina Żukowo włączyła się w akcję "Rowerowy Maj"

Fantastyczna – tak kampanię „Rowerowy Maj" określili przedstawiciele miast i gmin, biorących udział w jej inauguracji 1 kwietnia na targach BIKE FESTIWAL. Kampanię według gdańskiego pomysłu zrealizuje 21 polskich samorządów, w tym aż 397 szkół podstawowych i przedszkoli.

W tym roku „Rowerowy Maj" zawita także do Gminy Żukowo. Liczba uczestników z roku na rok rośnie od 2 tys. w 2014 roku do 153 tysięcy potencjalnych uczestników w 2017 roku. W czwartej edycji kampanii wezmą udział również: Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Gdynia, Rybnik, Tychy, Elbląg, Płock, Zamość, Tczew, Sopot, Skawina, Wadowice, Włodawa, Puck, Kalety, Nowy Dwór Gdański, Cedry Wielkie oraz Żukowo. Miasto Warszawa realizuje Rowerowy Maj już po raz trzeci, a Cedry Wielkie są pierwszą gminą wiejską, która zaangażowała się w projekt. W Gminie Żukowo do akcji przystąpiło sześć szkół podstawowych: w Żukowie, Pępowie, Skrzeszewie, Chwaszczynie, Miszewie i Glinczu.

Dla wielu miast i gmin Rowerowy Maj to także narzędzie kształtowania wizerunku.

- Przymierzaliśmy się, by przystąpić do Rowerowego Maja już od jego drugiej edycji. Teraz realizujemy wspólnie z Gdańskiem inwestycję węzła integracyjnego i uznaliśmy, że jest to doskonała okazja do promocji – wyjaśnia Sylwia Laskowska-Bobula, Zastępca Burmistrza Gminy Żukowo.

Zaproszenie do udziału w kampanii dostały wszystkie gminy z Obszaru Metropolitalnego oraz wszystkie miasta powyżej 100 tys. mieszkańców.

– Cieszę się z tego towarzystwa, które mamy w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk Gdynia Sopot. Możemy się przyglądać i czerpać wzorce. Włączyliśmy się w kampanię Rowerowy Maj, bo idea jest fantastyczna, a efekty mogą być rewelacyjne – tłumaczy Hanna Pruchniewska, Burmistrz Pucka.
- Chcemy, aby nasze dzieci były zdrowe, zadowolone i uśmiechnięte, a jak dzieci się ruszają, to ruszają się też ich rodzice i dziadkowie. Kampania mobilizuje nas także do rozwijania infrastruktury rowerowej – dodaje Pani Burmistrz.
2017-04-04 12:30 1096

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.