Czwartek, 18 Lipca 2019 - Erwina, Kamila, Szymona

Gowidlino: Gospodynie królowymi tie-breaków [FOTO]

Zimowy turniej siatkówki padł łupem zawodniczek z Gowidlina. Oprócz miejscowych na podium stanęły ekipy z Lipusza oraz Przodkowa.

Do zmagań przystąpiły cztery drużyny, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Gospodyniami turnieju były zawodniczki Zespołu Szkół w Gowidlinie, a z ich zaproszenia skorzystały gimnazja z Lipusza i Przodkowa, a także drużyna ZS Pomieczyno. Turniej był dobrą zabawy dla wszystkich uczestników, ale na parkiecie nie zabrakło walki o każdy centymetr parkietu.

Już w pierwszym meczu siatkarki ZS Gowidlino spotkały się z Lipuszem, który zaczął od wysokiego prowadzenia. Gospodynie obudziły się w połowie seta i zaczęły ambitnie gonić rywala, ale przegrały premierową partię 22:25. W drugim secie przyjezdne prowadziły przez większą jego część, aż do stanu 21:16. Potem na zagrywkę udała się Agata Wolska z Gowidlina, z której zagrywkami rywalki nie mogły sobie poradzić. W efekcie czego miejscowe wygrały seta 25:21 i wyrównały wynik meczu. W tie-breaku gospodynie wygrały 15:9 i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.

Ten mecz okazał się bardzo ważny w kontekście całej rywalizacji turniejowej, gdyż Lipusz wygrał pozostałe mecze bez straty seta i przed ostatnim meczem Gowidlina z Przodkowem, miał trzy punkty przewagi nad gospodyniami. ZS Gowidlino musiało więc wygrać z Przodkowem bez straty seta, aby cieszyć się z ostatecznego triumfu. Pierwszego seta miejscowe wygrały dość łatwo, ale w drugim rywalki sprawiły im sporo problemów. Przodkowianki wygrywały 18:15, ale potem seria celnych zagrywek Kamili Szela sprawiła, że powtórzyła się historia z pierwszego meczu, a ZS Gowidlino zwyciężyło do 18, a cały mecz 2:0, co pozwoliło zająć pierwsze miejsce w turnieju.

Po zawodach organizatorzy wręczyli medale i puchary najlepszym zespołom. Wyróżnione zostały także najlepsze zawodniczki swoich zespołów. W drużynie z Gowidlina tytuł ten zdobyła Agata Wolska. Gmina Sierakowice ufundowała również sprzęt sportowy dla wszystkich zawodniczek biorących udział w zawodach. Mamy nadzieję, że tradycja turniejów zimowych, które co roku odbywają się w naszej szkole zostanie podtrzymana i za rok znowu na parkiecie gowidlińskiej sali sportowej dziewczęta będą mogły podnosić swoje umiejętności w tej pięknej rywalizacji.