Środa, 24 Kwietnia 2019 - Horacego, Feliksa, Grzegorza

Gra Miejska w Kartuzach. Uczestnicy przenieśli się do 1922 roku

Dziś w Kartuzach odbyła się Gra Miejska, która zorganizowana była w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. W wydarzeniu wzięło wielu uczniów z różnych szkół z powiatu kartuskiego. 


Gra zorganizowana była w sposób bardzo ciekawy. Cała akcja toczyła się 1922 roku. Starostą w tym czasie był major Wojska Polskiego Leon Kowalski, za którego przebrał się jeden z uczestników:
-Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem starostą w Kartuzach i słyszałem, że przyjechaliście zobaczyć generała Hallera. Został on zaproszony na otwarcie Gazety Kartuskiej i sierocińca. 


W każdej grupie uczestników wybrano lidera, który otrzymał od starosty 100 000 marek polskich. Za te pieniądze musiał kupić bilet na podróż. Grupy otrzymały również specjalnie przygotowane przez organizatorów wydanie ,,Gazety Kartuskiej", w której to znajdowały się różne podpowiedzi i sugestie, co do wykonywanych przez uczestników zadań. 

                                

Byli tacy, co musieli odnaleźć zaginioną Marię Dąbrowską, która to wyszła z Hotelu Kaszubski Dwór i przepadła bez wieści. 

Kolejna grupa za to musiała odnaleźć pierwszą siedzibę drukarni i redakcji Gazety Kartuskiej, która w tamtych latach znajdowała się przy ulicy Dworcowej. 

Odszukiwano również zaginioną mapę, którą należało potem przekazać stacjonującemu w Kartuzach oficerowi polskiego wywiadu. 

To były tylko jedne z wielu zadań jakie zostały przydzielone uczestnikom, natomiast każda z grup świetnie wypełniła swoje zadania i podczas zakończenia Gry Miejskiej, które miało miejsce w Kartuskim Centrum Kultury każdy z nich otrzymał nagrody. 


Na wydarzeniu obecna była również Pani Janina Kwiecień- obecny starosta kartuski. 

2018-11-09 14:30 508

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.