Czwartek, 22 Sierpnia 2019 - Cezarego, Tymoteusza

II Kartuskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

26 lutego o godzinie 17:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbędzie się otwarcie wystawy IPN pt. „Ks. Władysław Gurgacz – Kapelan Polski Podziemnej” połączone z pokazem filmu o pułkowniku Cieplińskim – Prezes IV Komendy WIN. Słowo wstępne wygłosi Kazimierz Socha–Borzestowski. Wystawę będzie można oglądać bezpłatnie w terminie od 26 lutego do 13 marca, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00.

Pierwszego marca o godzinie 18:00, w kościele pw. Świętego Kazimierza w Kartuzach odbędzie się msza święta z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Złożone zostaną kwiaty i znicze pod pomnikiem poświęconym Danucie Siedzikównie w Kartuzach.

Czwartego marca o godzinie 17:00 Piotr Szubarczyk, pracownik IPN w Gdańsku, wygłosi wykład pt. „Inka i żołnierze wyklęci – klęska zamieniona w zwycięstwo ponad czasem”. Wystąpienie odbędzie się w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach.

Siódmego marca o godzinie 8:00 Kajetan Rajski, red. naczelny Ogólnopolskiego Kwartalnika Poświęconego Żołnierzom Wyklętym oraz autor dwutomowej pozycji „Wilczęta” poświęconej córkom i synom Żołnierzy Wyklętych spotka się z zainteresowanymi w Gimnazjum nr 1 w Kartuzach.

18 i 22 marca o godzinie 12:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbędzie się prezentacja filmu „WIN – ostatnia nadzieja”. Słowo wstępne wygłosi dr hab. Piotr Niwiński, prof. Uniwersytetu Gdańskiego.
Źródło: Nadesłane: Kazimierz Socha - Borzestowski
2016-02-23 13:25 956

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.