Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Jakub Skierka drugi w Grand Prix Pucharu Polski w Opolu

W miniony weekend w Opolu odbyły się pierwsze w tym roku zawody cyklu Grand Prix Pucharu Polski na pływalni 50- metrowej. Jakub Skierka spisał się świetnie na swoim koronnym dystansie 200 m grzbietowym. Ustąpił tylko mistrzowi świata Radosławowi Kawęckiemu.

To zawody na które przyjechało ponad 700 zawodników i zawodniczek z Polskich klubów pływackich. Nie zabrakło przedstawicieli kartuskiego TROPSA. Jakub Skierka i trener Arek Zalewski rozpoczęli startem kontrolnym na długiej pływalni przygotowania do Mistrzostw Europy Juniorów (obecnie przebywają na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie). Jakub spisał się świetnie na swoim koronnym dystansie 200 m grzbietowym ustępując tylko mistrzowi świata Radosławowi Kawęckiemu, potwierdzając, że jako junior liczyć się będzie na stałe w świecie polskiego seniorskiego pływania. W konkurencji 100 i 50 m grzbietowym zajął 5 pozycję.

Doskonałe starty naszego kartuskiego zawodnika pozwalają na optymistyczne patrzenie w przyszłość obecnego sezonu. Już w niedzielę wystartuje w Kartuzach na finale pomorskiej ligi pływackiej, następnie zakończy zgrupowanie startem w Grand Prix w Szczecinie.
Źródło: Nadesłane: Arkadiusz Zalewski TROPS Kartuzy
2016-04-21 13:30 985

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.