Środa, 24 Kwietnia 2019 - Horacego, Feliksa, Grzegorza

Jakub skierka podwójnym brązowym medalistą na Mistrzostwach Polski Seniorów

Jeszcze 17-letni junior kartuskiego TROPSA i wychowanek trenera Arka Zalewskiego przywiózł ze Szczecina dwa brązowe medale Mistrzostw Polski seniorów.

Jakub Skierka wysokie pozycje okrasił super czasami, które dały mu dwie kwalifikacje na ME Juniorów w węgierskim Hodmezovasarhely 6 - 10 lipca. Pierwszego dnia Kuba ścigał się na swoim koronnym dystansie 200m stylem grzbietowym i czasem 2:00,03 wywalczył brąz, a do srebra zabrakło dwie setne sekundy. Drugiego dnia startował na połowę krótszym dystansie 100m stylem grzbietowym i tu pięknym rekordem życiowym 0:55,24 powtórzył sukces, zdobywając drugi medal brązowy. Tym samym w lipcu Kubę zobaczymy w trzech startach 200m grzbietowym, 100m grzbietowym i na pierwszej zmianie sztafety 4x100m zmiennym. Teraz zawodnik i trener udają się na 3- tygodniowe zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów do Dębicy a potem już kończą przygotowania na Węgrzech.

Zawodnik i trener dziękują głównemu sponsorowi kartuskich pływaków Panu Jackowi Wrońskiemu i firmie Wroński za pomoc finansową w realizacji programu przygotowań oraz Panu Karolowi Słabek i Pomorskiemu Centrum Napraw Pojazdów w transporcie na zawody i zgrupowania sportowe.

 

Źródło: Nadesłane: Arek Zalewski, TROPS Kartuzy
2016-05-31 09:00 700

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.