Niedziela, 21 Lipca 2019 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Jest decyzja NSA w sprawie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

W poniedziałek Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uznał skargi kasacyjne skarżących jako bezzasadne i utrzymał w mocy decyzję środowiskową ws. Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta, tym samym dając jej zielone światło!
Wczoraj w godzinach porannych na facebook'owym profilu Tomasz Szymkowiak, zastępca Burmistrza Gminy Żukowo poinformował o decyzji wydanej przez NSA w Warszawie:
-Dziś o godzinie 9.30 Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargi kasacyjne skarżących jako bezzasadne i utrzymał w mocy decyzję środowiskową ws Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta!!! To wielki krok w kierunku rozpoczęcia prac projektowych i ostatecznie budowy drogi. 

To dobra decyzja, na jaką czekało wielu mieszkańców Gminy Żukowo jak i przejezdnych kierowców.

Jak informuje Urząd Gminy w Żukowie 30-kilometrowa Obwodnica Metropolitalna to droga ekspresowa, która ma połączyć Południową Obwodnicę Gdańska z Trasą Kaszubską w Chwaszczynie. Jej inwestorem jest gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa drogi ma kosztować ok. 2,1 mld zł.

Ma ona nie tylko pozwolić na sprawniejsze poruszanie się po drogach wschodnich Kaszub (zakorkowane są DK nr 20 z Gdyni do Żukowa i DK nr 7 z Gdańska do Żukowa), ale przede wszystkim odciążyć coraz bardziej zakorkowaną Obwodnicę Trójmiasta.
Źródło: fot. screen: metropolitalna.pl
2018-11-27 10:30 561

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.