Środa, 08 Kwietnia 2020 - Cezaryny, Dionizego, Julii

Jest petycja ws. budowy ronda w Kiełpinie

Stowarzyszenie Mieszkańców Kiełpina rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją w sprawie budowy ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 224 (ul. Kartuska) z drogą powiatową nr DP1924G (ul. Długa) w miejscowości Kiełpino. 
Mieszkańcy już od dawna dążą do powstania ronda na skrzyżowaniu wyżej wymienionych ulic ze względu na nieustannie rosnący ruch drogowy samochodów osobowych jak i ciężarowych w obrębie wskazanego skrzyżowania, który jest związany z bardzo dynamicznym rozwojem i rozrastaniem się okolicznych miejscowości (Kiełpina, Mezowa, Somonina, Goręczyna). Jest on przyczyną wielu niebezpiecznych sytuacji, do których dochodzi na tym skrzyżowaniu, w tym licznych wypadków i kolizji – o czym świadczą dane Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Członkowie Stowarzyszenia w treści petycji zaznaczają również, iż w obrębie skrzyżowania znajduje się szkoła oraz dwa przystanki autobusowe, co powoduje także znaczny ruch pieszych. Przejścia dla pieszych są ulokowane w zbyt małej odległości od skrzyżowania, nie są oznakowane w wystarczający sposób, przez co stanowią duże zagrożenie dla pieszych.

Dodatkowo twierdzą, iż ruch w tym miejscu będzie jeszcze wzrastał biorąc pod uwagę plany przebudowy drogi gminnej Goręczyno-Kiełpino, która będzie bezpośrednio włączała się do drogi wojewódzkiej na tym skrzyżowaniu.

Budowa ronda w tym miejscu ma znacznie zwiększyć bezpieczeństwo pieszych poruszających się w tych okolicach, rozładować tworzące się tam korki oraz zmniejszyć ryzyko groźnych wypadków. 

-Postulujemy, by działać przyszłościowo – z uwzględnieniem nie tylko dzisiejszych, ale także przyszłych potrzeb. Ronda są jedynym sensownym rozwiązaniem, co potwierdzają liczne przykłady z innych miejscowości powiatu kartuskiego – Przodkowa, Chwaszczyna, Żukowa czy Kartuz.

Petycja skierowana jest do Marszałka Województwa Pomorskiego oraz do Starosty Kartuskiego. 

Kliknij tutaj, by zapoznać się z całą treścią petycji. W tym miejscu możesz także poprzeć inicjatywę Stowarzyszenia Mieszkańców Kiełpina składając pod nią swój podpis. 
Źródło: fot. screen google maps
2019-02-27 14:00 845

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0