Piątek, 22 Marca 2019 - Katarzyny, Boguslawa

Jubileuszowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych- nie brakowało emocji i zdrowej rywalizacji

7 czerwca odbyła się już X Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, na którą przybyły specjalnie przygotowane grupy osób z 15 placówek. Podczas zmagań nie zabrakło emocji, uśmiechów i zdrowej rywalizacji. 


Oprócz dużej ilości zawodników, jaka przybyła by wykazać się swoimi sportowymi umiejętnościami na wydarzenie przybył również wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski, kierownik WTZ w Chmielnie Brygida Milczewska, sołtys Miechucina Natalia Grzenkowicz, dyrektor GOPS w Chmielnie Pani Gabriela Jóskowska, Koordynator ds. gminnej oświaty Barbara Kramp, radna gminy Chmielno Maria Dradrach, dyrektor Szkoły Podstawowej ww Miechucinie Helena Płotka, dyrektor PCPR Grzegorz Mikiciuk.

Oficjalnym rozpoczęciem Olimpiady była defilada olimpijska, wyśpiewanie hymnu oraz zapalenie ognia olimpijskiego. Następnie wszystkich uczestników i gości swoim występem powitały cheerleaderki z Chmielna. Później głos zabrali goście.

-Witam wszystkim serdecznie, mam nadzieje że miło spędzicie u nas czas. Dziękuję wam, że przez 10 lat jesteście z nami tu w Miechucinie, to dla nas wielki zaszczyt. Dziękuje kibicom za wsparcie, dziękuję sędziom, dziękuje opiekunom, którzy za chwile zakasają rękawy i wezmą się do trudnej pracy. Jeszcze raz wszystkim życzę powodzenia!- takie podziękowania złożyła oficjalnie Pani Helena Płotka- dyrektor Szkoły Podstawowej w Miechucinie.

Głos zabrał również wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski:
-Witam przede wszystkim uczestników i ich opiekunów, organizatorów i zaproszonych gości. Jesteśmy na pięknym obiekcie, pogoda wyjątkowo dopisuję w tę jubileuszową Olimpiadę, także poziom tych rywalizacji będzie jak zwykle wysoki, ale przy tej rywalizacji sportowej nie zapominajcie o dobrej zabawie. Także życzę wszystkim dobrej, wspaniałej zabawy!

W Olimpiadzie wzięły udział grupy z 15 placówek:
WTZ Chmielno
WTZ Kościerzyna
WTZ Bojano
WTZ  Bytów
WTZ Malbork
WTZ Kolnik 
WTZ Gdynia Caritas
WTZ Ryjewo
RPŚ Chmielno
WTZ Somonino
WTZ Tczew
WTZ Wejherowo
WTZ Słupsk Diament
WTZ Słupsk
WTZ Brusy

Zmagali się oni m.in w takich konkurencjach jak rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą, skok w dal, rzut piłką do kosza, rzut piłką do kręgli i wiele innych. Wszystkie konkurencje sportowe odbywały się pod okiem sędziów-Pana Mirka Płotki i Pani Bożeny Jankowskiej. 


2018-06-08 13:00 413

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.