Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Juniorzy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy pokazali klasę na turnieju w Pile

24 lutego w Hali sportowej przy ul. Bydgoskiej w Pile odbył się 4 memoriał pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego. Zawodnicy z Polskiej Floty Rebelia Kartuzy zwyciężyli aż w 5 na 7 stoczonych walk.


Turniej po raz kolejny organizowany był w ramach Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych przez klub sportowy Sporty Walki Piła. Była to też okazja do wspominania mistrza wszech wag Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz Tadeusza Pietrzykowskiego- człowieka symbolu walki sportowej w okupowanej Polsce, żołnierza WP, szefa wyszkolenia sportowego w I dywizji Gen Stanisława Maczka.

 

W wielkopolskim turnieju wystąpiło ponad 70 zawodników z 10 klubów. Rozegrano 35 ringowych walk, w których wystąpili zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy. Szkoleniowiec Kartuskiej Rebelii Patryk Zaborowski wystawił 8 osobowy juniorski skład w ostatniej fazie przygotowania wytrzymałości ukierunkowanej. W rywalizacji turniejowej Kartuzianie odbyli 7 walk oraz jedną walkę towarzyską, sparingową Karola Socha.

Z siedmiu walk turniejowych Rebelianci aż w 5 pokazali swoją przewagę wracając z tarczą, za sprawą: Anity Cybula, Agaty Trepczyk, Michała Konkel, Kacpra Wierzby oraz Błażeja Lewny. Minimalnie gorsi od swoich przeciwników okazali się Celina Horstmann oraz Bartłomiej Arent.

-Cieszymy się, ze mogliśmy uczestniczyć w turnieju rangi ogólnopolskiej, którego celem było upamiętnienie Tadeusza Pietrzykowskiego w ramach rywalizacji sportowej. Zawody przyciągnęły wielu utytułowanych zawodników, patriotów. Skrzyżowaliśmy rękawicę z przedstawicielami Piły, Poznania, Szczecinka, Głogowa oraz Odolanowa i co ważne w 2/3 pojedynków odnieśliśmy zwycięstwa- dodał Patryk Zaborowski.

Źródło: Nadesłane
2018-02-28 08:30 908

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.