Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Kapitał szpitala rośnie... podwyższany przez Powiat

Powiat podwyższył kapitał zakładowy Powiatowego Centrum Zdrowia o 133 tys. zł. Podjął też uchwałę intencyjną w sprawie kolejnego podwyższenia, tym razem o 80 tys. zł, w przyszłym roku.

133 tys. zł – to wartość karetek, które szpital użytkuje. Dotąd prawnie stanowiły własność Powiatu, a teraz, poprzez podwyższenie kapitału spółki, ich właścicielem oficjalnie stał się PCZ. Druga, planowana na rok 2016 podwyżka kapitału, tym razem o 80 tys. zł, spowodowana jest kosztami dokumentacji projektowej na budowę oddziału chirurgii z blokiem operacyjnym. Okazała się droższa niż pierwotnie zakładano.

Jak wyjaśnia sekretarz Powiatu Kartuskiego, Radosław Pek, karetki zostały zakupione przez Powiat na mocy projektu unijnego już w 2010 roku. - Po ostatniej uchwale stanowią już własność spółki, dotąd szpital korzystał z nich na zasadzie użyczenia – mówi sekretarz. - Natomiast druga uchwała podjęta na ostatniej sesji, tzw. intencyjna, zobowiązuje Radę Powiatu Kartuskiego do podjęcia w przyszłym roku konkretnej już uchwały o dofinansowaniu kapitału szpitala kwotą 80 tys. zł. - dodaje.

Jak już kilkukrotnie informowaliśmy w ubiegłym i na początku bieżącego roku, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach przygotowuje się do rozbudowy. Powstać ma nowy oddział chirurgii z nowoczesnym, spełniającym wszelkie standardy blokiem operacyjnym. We wrześniu rozstrzygnięto konkurs na wykonanie dokumentacji projektowej – wygrała firma Vancor z Poznania. Niestety, zarezerwowana kwota 250 tys. zł okazała się niewystarczająca. Koszt projektu to około 369 tys. zł. Na sesji Rady Powiatu radni przychylili się do prośby spółki i podjęli uchwałę intencyjną o kolejnym podniesieniu kapitału w przyszłym roku, tym razem o 80 tys. zł.

Dotąd kapitał spółki wynosił 30.461 tys. zł. Po ostatniej sesji wzrósł do 30.594 tys. zł. W przyszłym roku wzrośnie o 80 tys. zł i będzie wynosił 30.674.000 zł.

Lucyna Puzdrowska
2015-11-05 07:00 1265

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.