Czwartek, 22 Sierpnia 2019 - Cezarego, Tymoteusza

Kartuscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców

Kartuscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców oraz jednego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Cała czwórka już niebawem zostanie przesłuchana i usłyszy zarzuty.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat natomiast za niestosowanie się do sadowego zakazu nawet do trzech lat. Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu oraz jednego , który złamał sadowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy zostali zatrzymani w niedzielę. Pierwszy z nich został zatrzymany kilka minut po północy w Kczewie, przez funkcjonariuszy z Przodkowa. Policjanci zatrzymali do kontroli jadącego bez świateł mercedesa. Podczas kontroli okazało się, ze kierujący nim 37-latek jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. 

Kilka godzin później w Żukowie na ulicy Gdyńskiej policjanci zatrzymali kierowcę dostawczego mercedesa. Okazało się , że 24-latek jest pijany. Badanie wykazało, że miał on w organizmie ponad trzy promile alkoholu. 

Ostatnim z zatrzymanych tego weekendu nietrzeźwym kierującym był 32-letni kierowca volkswagena, którego policjanci drogówki zatrzymali po godzinie 8 w Przodkowie. W jego przypadku alko-test wykazał, że miał on w organizmie ponad półtora promila alkoholu. 

Ponadto  w niedziele kilkanaście minut przed 18 policjant z Chmielna zatrzymał 39-latka  kierującego audi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd w Kartuzach zakaz prowadzenia pojazdów, do stycznia 2017r. 

Trójce nietrzeźwych zostało odebrane prawo jazdy, a o dalszym losie czwórki zatrzymanych zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do sadowego zakazu nawet  do trzech lat.
Źródło: asp. Jarosława Krefta KPP Kartuzy
2015-12-21 15:10 1365

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.