Piątek, 21 Lutego 2020 - Eleonory, Fortunata, Roberta

Kartuscy sportowcy odebrali nagrody od Burmistrza

W Urzędzie Miejskim odbyło się dziś spotkanie Burmistrza z najlepszymi kartuskimi sportowcami. 

Na spotkanie zaproszono kolarza Szymona Sajnok, zapaśników z GKS Cartussia - Aleksandra Mielewczyka i Nikodema Drewę oraz Dianę Malotkę-Trzebiatowską strzelającą z karabinka sportowego i pneumatycznego. Sportowcom towarzyszyli ich trenerzy. W spotkaniu miał również uczestniczyć najlepszy kartuski pływak - Jakub Skierka, ale ze względów organizacyjnych nie udało mu się dotrzeć do Kartuz. 

Burmistrz pogratulował młodym zawodnikom ich dotychczasowych sukcesów. 

- To na pewno ogromny zaszczyt, ale też frajda, kiedy pracuje się wiele miesięcy czy lat, aby potem móc stanąć na podium. To ogromna radość, kiedy Wy jako przedstawiciele naszego miasta zdobywacie medale, gdy mówi się, że jesteście wychowankami klubów czy sekcji z Kartuz - mówił Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz. 

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody finansowe. Te ostatnie przydadzą się sportowcom szczególnie - zamieszenie wokół stypendiów sportowych sprawiło, że te ruszą dopiero we wrześniu. Do tej pory zawodnicy musieli w dużej mierze liczyć na siebie. 

Po części oficjalnej Burmistrz rozmawiał z zawodnikami o ich codziennej pracy, ale też o stosowaniu przez sportowców dopingu (o czym ostatnio głośno w związku ze zbliżającymi się Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Brazylii). Potwierdził również, że już wkrótce na ulicy Kościerskiej ruszy nowoczesna sala, w której sportowcy - Diana Malotka-Trzebiatowska oraz jej koledzy i koleżanki, będą mogli trenować w komfortowych warunkach. 

Notice: Failed saving metadata to metadataCache in /home/gkartuska/domains/gazetakartuska.pl/public_html/library/Zend/Db/Table/Abstract.php on line 839
2016-07-26 12:30 1116

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0