Niedziela, 21 Lipca 2019 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Kartuski Dworzec wśród finalistów konkursu "Dworzec Roku"

Kartuski Dworzec Integracyjny znalazł się wśród 10 najlepszych dworców w Polsce w konkursie pn. Dworzec Roku organizowanym przez Fundację ProKolej oraz Fundację Grupy PKP. 


12 września 2018 wystartowała pierwsza edycja konkursu „Dworzec Roku”. Inicjatywama na celu wyróżnienie najlepszych obiektów obsługujących podróżnych, promowanie dobrych praktyk i rozwiązań nowoczesnych oraz funkcjonalnych.

Organizatorzy otrzymali 104 zgłoszenia odnoszące się do 32 dworców. Po weryfikacji kryteriów określonych w regulaminie oraz wstępnej ocenie potencjału poszczególnych obiektów wybrano 21 dworców, które odwiedzili audytorzy. Oceniani oni m.in.: wielkość i zagospodarowanie, wykorzystanie i jakość przestrzeni publicznej, funkcjonalność, przejrzystość i logikę rozplanowania poszczególnych stref, udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności, walory architektoniczne, innowacje i wykorzystanie technologii przyjaznych środowisku, czystość holu dworcowego, stref oczekiwania, toalet, dojść na perony i peronów, profesjonalizm osób sprzątających, obsługę podróżnych w kasach i punktach informacyjnych, dostępne kanały dystrybucji biletów, czas oczekiwania i dostępność biletów na zatrzymujące się pociągi, wygodę i dostępność ciągów komunikacyjnych, oświetlenie i ogrzewanie, zgodność peronów i taboru, integrację z miastem i różnymi środkami transportu, ilość miejsc siedzących oraz usługi dostępne na dworcu.

Na podstawie szczegółowej oceny i dokumentacji fotograficznej wybranych zostało 10 finalistów konkursu. Który z nich zostanie ostatecznie zwycięzcą, zależy od decyzji jury.

Równolegle w konkursie zostanie nagrodzony ten dworzec, który zyska największe uznanie w oczach Internautów. Zagłosować możesz tutaj.
Źródło: UM Kartuzy
2018-11-08 08:30 430

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.