Niedziela, 24 Marca 2019 - Marka, Gabriela, Katarzyny

Kartuski ZUS przeszkoli asystentów medycznych

Inspektorat ZUS w Kartuzach, 8 listopada organizuje bezpłatne szkolenie o elektronicznych zwolnieniach lekarskich, czyli e-ZLA. Szkolenie adresowane jest do asystentów medycznych.

Od 1 grudnia lekarze będą wystawiali zwolnienia wyłącznie w formie elektronicznej. Wystawienie takiego zwolnienia trwa krócej, lekarz ma bowiem dostęp do danych pacjenta, jego pracodawców oraz członków rodziny. Po wpisaniu PESEL pozostałe dane identyfikacyjne uzupełniają się automatycznie, a adres pacjenta czy dane płatnika można wybrać z listy. System weryfikuje poprawność zwolnienia, podpowiada kod literowy oraz numer statystyczny choroby. Dostępny jest też podgląd zwolnień wystawionych wcześniej. Lekarze nie będą już musieli dostarczać dokumentu do ZUS, ani przechowywać jego kopi.

Asystent medyczny to osoba wykonującą zawód medyczny lub czynności pomocnicze przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych np. pielęgniarka, ratownik medyczny bądź sekretarka medyczna, upoważniona przez lekarza do wystawienia e-zwolnienia w jego imieniu. To lekarz będzie decydował o zwolnieniu i jego szczegółach, a asystent medyczny będzie wprowadzać dane zaświadczenia do elektronicznego systemu i samodzielnie je podpisywać.

Dane asystentów znajdą się w Rejestrze Asystentów Medycznych. Następnie będą przekazywane do ZUS w celu weryfikacji, czy asystent posiada profil na PUE ZUS, który jest niezbędny do wystawienia zwolnienia.

-Podczas szkolenia zaprezentujemy profil PUE. A także opowiemy w jaki sposób wystawić elektroniczne zwolnienie lekarskie i jakie są formy jego podpisania, w tym bezpłatny certyfikat z ZUS. Po szkoleniu zapewniamy możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS), do czego potrzebny będzie dowód osobisty oraz numer telefonu i adresu email. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: waldemar.lukowicz@zus.pl bądź telefonicznie pod numerem: 58 685-27-51.


Szkolenie rozpocznie się w siedzibie Inspektoratu przy ul. Floriana Ceynowy 5 o godzinie 9 i potrwa ok. 1,5 godziny.

Źródło: Nadesłane
2018-10-31 14:00 271

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.