Wtorek, 23 Października 2018 - Marleny, Seweryna, Igi

Kartuzianie zadłużeni na niemal 2,5 mln zł

Ponad 1250 konsumentów z powiatu kartuskiego posiada przeterminowane płatności. Jak się okazuje, najwyższa łączna kwota długów dotyczy alimentów. Poznaliśmy rekordzistów. 

Łączna wartość zadłużenia mieszkańców powiatu wyniosła na koniec marca 2017 roku 24,5 mln zł. Niechlubnym rekordzistą w powiecie kartuskim jest mężczyzna w wieku 34 lat, który ma do spłaty ponad 100 tys. zł. Inny Kartuzianin, mężczyzna w wieku 44 lat, posiada o wiele mniejsze zadłużenie sięgające 51 tys. zł, ale za to wynikające z rekordowych, bo aż 24. niespłaconych rachunków, rat kredytów lub pożyczek i innych opłat.

Podobnie, jak w całym województwie pomorskim, mieszkańcy powiatu kartuskiego posiadają zadłużenie z powodu braku zapłaty za multimedia, w tym abonament za korzystanie z telefonu i Internetu, nieuregulowane raty pożyczek i kredytów, a także opłat z tytułu alimentów.

Najwyższa łączna kwota długów mieszkańców powiatu kartuskiego dotyczy nieregulowanych terminowo alimentów. Wyniosła ona na koniec I kwartału 2017 r. 10,5 mln zł. W przypadku zaległych pożyczek łączne zadłużenie wynosi niemal 2,3 mln zł. Z kolei zadłużenie Kartuzian wobec banków, m.in. z tytułu nieterminowej spłaty kredytu, osiągnęło poziom 1,9 mln zł. Na czwartym miejscu znalazły się opłaty za multimedia, za które łącznie Kartuzianie zalegają łącznie z zapłatą 1,4 mln zł.

Źródło: Foto: Archiwum, Info: baza biura informacji gospodarczej ERIF BIG S.A.
2017-05-22 13:00 512

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.