Środa, 18 Września 2019 - Irmy, Stanislawa, Ireny

Kartuzy: Budowa obwodnicy od listopada

Obwodnicę Kartuz wybuduje firma STRABAG. Złożyła najkorzystniejszą ofertę finansową – pierwszy etap będzie kosztował ok. 18 mln zł. Dziś marszałek województwa przekaże szefowi Zarządu Dróg Wojewódzkich umowę o 85-procentowym dofinansowaniu tej inwestycji ze środków unijnych.

Całą dokumentację przygotowawczą wykonała jeszcze w poprzedniej kadencji gmina Kartuzy. Inwestycja obejmie przebudowę ul. Gdańskiej i części Węglowej. Powstaną dwa ronda - jedno na ul. Gdańskiej, drugie, znacznie większe, na ul. 3 Maja (początek drogi do Grzybna) oraz chodniki i ścieżki rowerowe na całej długości obwodnicy. Inwestycja obejmuje też budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia, budowę urządzeń ochrony środowiska – przejścia dla małych zwierząt, a także przebudowę naziemnych i podziemnych urządzeń uzbrojenia terenu. Jadąc od Żukowa, wjazd na obwodnicę nie będzie przebiegał ul. Węglową, ale kawałek bliżej (przed Fabryką Pomocy Naukowych). Węglowa pozostanie drogą dojazdową do usytuowanych przy niej firm.

Jak informuje szef Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kartuzach, Jerzy Wojewódka, trasa będzie wiodła od ul. Gdańskiej w kierunku drogi na Grzybno, gdzie zakończy się rondem, a następnie dalej w kierunku Grzybna, aż za skrzyżowanie z drogą na Kaliska. Natomiast chodnik na tym odcinku będzie wybudowany na całej długości, aż do Grzybna. W przetargu udział wzięło 12 firm. Najtańszą ofertę złożyła firma Strabag, która wykonanie zadania wyceniła na około 18 mln zł, a najdroższą PB Mostostal Warszawa za kwotę ponad 26 mln zł.
Inwestycja ma być realizowana do końca 2016 r., ale do użytkowania zostanie przekazana po wszystkich odbiorach technicznych, a więc najprawdopodobniej na wiosnę 2017 roku.
2015-10-23 09:00 1128

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.