Wtorek, 24 Listopada 2020 - Flory, Emmy, Chryzogona

Kartuzy: Czeskie zniknięcie

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MiPBP im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach, odbyło się 16 marca w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki.

W spotkaniu wzięło udział 7 osób. Tematem dyskusji była książka pt. „Zniknąć”, czeskiej prozaiczki, scenarzystki i dramaturga Petry Soukupovej, laureatki nagrody "Magnesia Litera" w kategorii Książka Roku 2010.

„Zniknąć”, to trzy współczesne historie rodzinne, które łączy motyw samotności dziecka w rodzinie. Kuba, Vojta i Helena to główni bohaterowie opowiadań. Każdy z nich ma swoje racje, o które walczy. Brak pełnej rodziny niesie ze sobą konflikty i nieporozumienia, które nierzadko prowadzą do tragedii .
Autorka wciąga czytelnika w trudne relacje rodzinne, nie ocenia, nie gra na uczuciach tylko relacjonuje na chłodno. Książka napisana jest prostym językiem, a tematy opowiadań, chociaż trudne, są bliskie niejednej współczesnej rodzinie.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy wszystkich zainteresowanych książką Daniela Katz’a „Kobieta Pułkownika”. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia br. o godz. 16.30.
Źródło: nadesłane: Wiesława Paczoska
2016-03-18 11:15 977

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.