Czwartek, 22 Sierpnia 2019 - Cezarego, Tymoteusza

Kartuzy: Debata o bezpieczeństwie seniorów

„Bezpieczeństwo seniorów” pod takim hasłem, 30 września w Kartuskim Centrum Kultury (Centrum Informacji Turystycznej) odbędzie się spotkanie adresowane do kartuskich seniorów. Spotkanie z udziałem funkcjonariuszy kartuskiej policji, poświęcone będzie bezpieczeństwu osób starszych, w szczególności ochronie przed oszustami, którzy działają metodą „Na wnuczka”.

Podawanie się za krewnych, pracowników różnych instytucji czy w ostatnim czasie za policjantów to najczęściej stosowane przez oszustów metody, których ofiarami są przeważnie osoby w starszym wieku. Policjanci z Kartuz organizują spotkanie pod hasłem „Bezpieczeństwo seniorów”.Policjanci podczas spotkania podpowiedzą jak skutecznie obronić się przed oszustami, jak się zachować kiedy ktoś usiłuje wyłudzić od nas pieniądze, jak pozbyć się natrętnego intruza, który podaje się za wnuczka, policjanta lub pracownika urzędu, działając tzw. „metodą na wnuczka”. - Zapraszamy na spotkanie i jednocześnie apelujemy do seniorów, aby nigdy nie przekazywali pieniędzy obcym osobom. Jeśli ktoś zadzwoni z prośbą o finansowe wsparcie podając się za krewnego, należy zweryfikować informację i zadzwonić do rodziny w celu upewnienia się czy rzeczywiście do nas dzwonił. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, należy natychmiast powiadomić policję. - piszą policjanci.

Spotkanie pod hasłem „Bezpieczeństwo seniorów” odbędzie się w piątek 30 września br. o godz. 18.00 w Kartuskim Centrum Kultury (Centrum Informacji Turystycznej) przy ul. Klasztornej w Kartuzach. Wstęp wolny.
Źródło: KPP Kartuzy
2016-09-28 08:15 952

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.