Sobota, 17 Marca 2018 - Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Kartuzy. Dni otwarte w ILO w Kartuzach

Przełom lutego i marca to dla gimnazjalistów czas poważnych decyzji. Szkoły ponadgimnazjalne kuszą kandydatów swoją ofertą, wśród nich m.in. I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach, czyli popularna „Klasztorna”.


Przez ostatnie dni na „Klasztorną” przyjeżdżali uczniowie gimnazjów (czy też po reformie: szkół podstawowych) z terenu powiatu kartuskiego. Podczas wizyt w kartuskiej placówce, poznawali całą ofertę edukacyjną, poznali nauczycieli i specyfikę życia szkoły. Gimnazjaliści mogli posłuchać od samych uczniów tej szkoły, jak wygląda życie w szkole i jak przebiega proces edukacji, oprowadzeni zostali po salach lekcyjnych. Tam nauczyciele przygotowali dla poszczególnych grup atrakcyjne zajęcia i ze swojej perspektywy opowiedzieli o szkole.


Codziennie wszystko rozpoczynało się w auli muzycznym powitaniem przez zespół SomGorsi, następnie pan wicedyrektor, Witold Wojewódka, przedstawiał gimnazjalistom i ich opiekunom nową ofertę edukacyjną. Potem pałeczkę przejmował samorząd szkolny. Jego przedstawiciele
opowiadali m.in. o działaniach samorządu, kołach zainteresowań, stroju szkolnym i bluzach z logo I LO, konkursach, szkolnym wolontariacie.

Po oficjalnej części gimnazjaliści w grupach udawali się na przygotowane dla nich aktywne zajęcia z różnych przedmiotów. Zwiedzali szkołę, byli w obserwatorium astronomicznym, w bibliotece, w Szkolnym Ośrodku Kariery. Od doradcy zawodowego dowiedzieli się m.in. o stałej współpracy z uczelniami, ułatwiającej podejmowanie dalszych decyzji edukacyjno - zawodowych i na sportowo kończyli wizytację w szkole.


Pierwszego dnia, w ramach ,,Tygodnia dla gimnazjalistów " przybyły grupy uczniów z: Sierakowic, Tuchlina, Kamienicy Królewskiej, Gowidlina, Staniszewa.

W drugim i w trzecim dniu przybyły kolejne grupy z gimnazjów: z Goręczyna, Somonina, Kiełpina, Mściszewic nr 2 w Kartuzach, Chmielna, Szopy, Sulęczyna, Klukowej Huty, Stężycy. Za nami kolejne pokazy, prezentacje i zajęcia w ramach ,,Tygodnia dla gimnazjalistów". Było bardzo ciekawie, aktywnie i inspirująco.

W czwartek Liceum poznawali gimnazjaliści z: Przodkowa, z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach oraz dwie uczennice spoza powiatu kartuskiego.
W ostatnim dniu ,,Tygodnia dla gimnazjalistów" gośćmi w I LO była młodzież z Gimnazjum Katolickiego w Kartuzach oraz z Gimnazjum w Żukowie.

Prezentacje, pokazy, aktywne zajęcia i jakże miłe spotkania i rozmowy uczniów - absolwentów tych szkół z młodszymi kolegami i nauczycielami zamknęły inicjatywy promocyjne.
Źródło: Nadesłane
2018-03-08 10:00 114

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.