Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Kartuzy: Gmina sprzeda budynek przychodni

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miejskiej w Kartuzach przegłosowano pomysł sprzedaży przychodni, mieszczącej się przy ulicy Dworcowej. 3,5 mln. zł. ze sprzedaży budynku ma zostać przeznaczone na rewitalizację Rynku.

O sprawie pisaliśmy w 36 numerze Gazety Kartuskiej z 16.12.2015r. na stronie 28. Zgłosił się do nas prywatny przedsiębiorca, który był gotowy płacić dziesięć razy więcej niż dotychczasowy najemca, za dzierżawę obiektu. Oficjalna oferta wpłynęła do Urzędu Miasta, a burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński obiecał ustalić z radnymi, co dalej stanie się z przychodnią. Sprawa została oficjalnie przegłosowana na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miejskiej. Budynek zostanie sprzedany za około 3,5 mln. zł. z zachowaniem pierwszeństwa wykupu nieruchomości dla obecnego najemcy, czyli Centrum Medycznego „Kaszuby”.

Podczas głosowania tylko jeden radny był przeciwny sprzedaży budynku NZOZ Centrum Medyczne "Kaszuby". Andrzej Borzestowski, który głosował "przeciw" sprzedaży obiektu nie chce, żeby obie przychodnie działające w Kartuzach należały do prywatnych właścicieli.
2016-04-13 14:00 1251

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.