Piątek, 22 Marca 2019 - Katarzyny, Boguslawa

Kartuzy. Handel na nowym Targowisku Miejskim rozpocznie się już w listopadzie

Tak jak zapowiedziano, już w listopadzie rozpocznie się handel na Targowisku Miejskim, które powstaje w swoim historycznym miejscu.  Przedsięwzięcie pochłonie kwotę nieco ponad 481 tys. zł. Gmina Kartuzy otrzymała dofinansowanie w wysokości 368 tys. zł na budowę tych wiat.


W styczniu informowaliśmy o dofinansowaniu, jakie otrzymała Gmina Kartuzy na projekt pn. Przebudowa targowiska przeznaczonego na cele promocji lokalnych produktów przy ul. Szkolnej w Kartuzach. Zadanie jest współfinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (operacja typu inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów, w ramach poddziałania pn. Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych lokalnych usług dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i po-wiązanej infrastruktury).

Z początkiem kwietnia na drodze przetargu jako wykonawcę zadania wybrano Firmę Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowa. 

Prace w wyznaczonym miejscu trwają od początku maja, a ich koniec, jak informuje Urząd Gminy w Kartuzach przewiduje się na listopad tego roku.

Inwestycja jest tym bardziej trafiona, iż realizowana jest w jej historycznym miejscu. Niestety uprzednie przeniesienie targowiska na obrzeża Kartuz nie spełniło swojego zadania, dlatego teraz wszyscy mają nadzieję na ożywienie handlu w tym miejscu i powrót w to miejsce rolników, na co przez ostatnich kilka lat liczyli przedstawiciele Pomorskiej Izby Rolniczej oraz sami zainteresowani.


Źródło: UM Kartuzy
2018-07-24 09:00 526

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.