Wtorek, 26 Stycznia 2021 - Tymoteusza, Michała, Tytusa

Kartuzy Jazz Bass Days za nami!

Za nami Kartuzy Jazz Bass Days 2019. Jak informują kartuscy urzędnicy, nikt nie spodziewał się aż tak dużego zainteresowania wydarzeniem. Drugiego dnia zabrakło miejsc dla uczestników, za co serdecznie przepraszają. 

Tradycyjne ''święto jazzu w Kartuzach'' poprowadził niezastąpiony w roli konferansjera Przemek Dyakowski.

Pierwszego dnia festiwalu na scenie zagościł Marita Albán Juárez Quartet w sładzie Marita Albán Juárez, Dominik Wania, Andrzej Święs i José Manuel Juárez. Zespół promował utwory ze swojej ostatniej płyty, która brew opinii wielu sceptyków odniosła ogromny sukces - zwłaszcza w Hiszpanii. Świetne kompozycje i do tego przepiękne brzmienie głosu Marity sprawiało, że utwory nabierały wyjątkowego klimatu.

Po krótkiej przerwie, podczas której serwowana była kawa i ciastko na scenie pojawił się kolejny gość: Maciej Obara Quartet w składzie: Maciej Obara, Dominik Wania, Michał Jaros i Michał Miśkiewicz. I tym razem artyści promowali swą ostatnią płytę, która w świecie jazzu szybko zdobyła uznanie.

Drugiego dnia scenę Kartuskiego Centrum Kultury wypełnili muzycy w składzie: Emil Miszk, Kuba Więcek, Piotr Chęcki, Paweł Niewiadomski, Michał Zieńkowski, Szymon Burnos, Konrad Żołnierek i Sławek Koryzno czyli formacja bardziej znana pod nazwą: EMIL MISZK AND THE SONIC SYNDICATE. Artyści zagrali własne utwory ze swej ostatniej płyty, która cieszy się na polskim rynku ogromnym zainteresowaniem.

Po krótkiej przerwie nadszedł czas na finał - czyli projekt Krzesimir Dębski /MAP. I tu, wśród artystów pojawiły się znane kartuskiej publiczności twarze, ale za to w kolejnym, nowym i bardzo interesującym projekcie. MAP czyli Marcin Wądołowski, Adam Czerwiński i Piotr Lemańczyk (pomysłodawca, inicjator i organizator cyklu Kartuzy Jazz Bass Days) wspólnie z muzykiem, kompozytorem, dyrygentem Krzesimirem Dębskim promowali swoją najnowszą bo wydaną kilka dni temu płytę. Występ ostatniego kwartetu jazzowego został przyjęty owacyjnie. Niezwykle ciekawe kompozycje, bardzo różnorodne, przepełnione barwnością zachwycały zarówno tych bardziej jak i mniej wymagających. Wielkie brawa dla artystów i do zobaczenia za rok!

Już niedługo relację z dwudniowego festiwalu obejrzeć będzie można na kanale YouTube: www.kartuzy.tv
Źródło: UM Kartuzy
2019-02-18 13:00 621

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.