Czwartek, 22 Sierpnia 2019 - Cezarego, Tymoteusza

Kartuzy: Już za tydzień Jarmark Kaszubski

Koncerty, stoiska kół gospodyń wiejskich, występy kabaretów oraz liczne konkursy dla dzieci i nie tylko - te i wiele innych atrakcji będą czekać na gości, którzy w przyszłym tygodniu odwiedzą Park Solidarności w Kartuzach.

W ostatni weekend mieszkańcy Kartuz i okolicznych miejscowości bawili się w trakcie XIII Dni Powiatu, a już w piątek, 22 lipca rozpocznie się kolejna impreza - doroczny Jarmark Kaszubski, który potrwa do niedzieli.

Pierwszego dnia impreza rozpocznie się o godzinie 17:00. W programie tego dnia m.in. recital Ireneusza Kuźmińskiego oraz występ orkiestry dętej z Łapalic. Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir, którego koncert w trakcie tegorocznego Truskawkobrania odwołano z powodu burzy. Fani Sławomira mają nadzieję, że tym razem pogoda dopisze.

W sobotę odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu wędkarskiego o puchar Burmistrza Kartuz, występ kabaretu kaszubskiego Purtki oraz koncerty Sławomira Lasowskiego i Stefanno Terrazzino. Na zaproszenie organizatorów jarmarku swój występ zaprezentuje zespół folkorystyczny ze Słowacji.

Ostatniego dnia Jarmarku Kaszubskiego na scenie wystąpią m.in. kapela kaszubska BAS oraz zespół folklorystyczny Chmielanie. Dzień zakończy koncert Fun Factory.

Przez cały weekend będą się odbywały konkursy dla najmłodszych, specjalnie dla tych przygotowane będzie również wesołe miasteczko. Spragnieni kaszubskich smaków będą mogli spróbować lokalnej kuchni na straganach przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Swoje stoisko przyrodniczo-edukacyjne przygotuje również Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych.
Źródło: Gmina Kartuzy
2016-07-15 11:00 1053

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.