Wtorek, 25 Lutego 2020 - Wiktora, Cezarego

Kartuzy: Kino pod chmurką

Po kilku latach przerwy do Kartuz powraca kino – od maja do września filmy będzie można oglądać na ekranie w Parku Solidarności.

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy do tej pory na kinowe seanse jeździli do Trójmiasta. Kina z niezłym powodzeniem działają również w Kościerzynie (Kino Remus) czy Wejherowie (w ramach Wejherowskiego Centrum Kultury). Tylko Kartuzy jak dotąd nie miały szczęścia do tego typu instytucji. Po wojnie w mieście działało „Kino Kaszub”, ale wraz z masowym napływem kaset VHS na początku lat 90-tych zostało zamknięte. Próbę reaktywacji seansów filmowych w Kartuzach podjęło prywatne kino „Mini Max” (jego budynek spłonął niedługo po rozpoczęciu działalności) oraz Hotel Rugan, obecnie Miłosz (ze względu na niską frekwencję właściciele hotelu szybko zrezygnowali jednak z pomysłu).

Dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury Aleksandra Maciborska-Pytka zapewniała na antenie Radia Kaszëbë, że licencja, która została zakupiona obejmuje tytuły od 1927 do 2016 roku. Możemy więc spodziewać się zarówno starszych, jak i najnowszych produkcji.

Organizator kina letniego zaprasza na pierwszy seans już dzisiaj. Wyświetlone zostaną dwa filmy: „Dobry rok” w reżyserii Ridleya Scotta oraz „Sąsiedzi” Nicholasa Stollera. Poniżej przedstawiamy krótkie zapowiedzi obu filmów.

Dobry Rok

Ambitny i bezwzględny bankier z Londynu Max Skinner (Russel Crowe) zarabia ogromne pieniądze na obrocie akcjami. Ostatnia operacja przyniosła mu milionowe zyski, ale też zawiść wrogów. Życie pewnego siebie rekina finansjery burzy informacja o śmierci ukochanego wuja Henry'ego. Dawno nie aktualizowany testament i brak innych krewnych sprawiły, że swoją posiadłość i winnicę w Prowansji zapisał właśnie Maxowi. Skinner udaje się więc do Francji, żeby rozwiązać kwestie spadkowe i sprzedać willę. W tym czasie z Londynu przychodzi do niego wiadomość, że został zawieszony w obowiązkach pracownika firmy, z powodu niejasności związanych z jego ostatnią gigantyczną transakcją, którą uważał za swój największy sukces. Może się okazać, że nie będzie miał do czego wracać nad Tamizą. Decyduje się osiąść w Prowansji i poświęca więcej czasu winnicy. Kiedy wszystko zaczynają się układać, zupełnie nieoczekiwanie pojawia się młoda Amerykanka, która twierdzi, że jest nieślubną córką zmarłego. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Komu tak na prawdę należy się więc spadek?

Sąsiedzi

Drugi z filmów, który w piątek będzie prezentowany w Parku Solidarności bardziej spodoba się nastolatkom lub starszym widzom, którzy chcieliby się trochę odmłodzić. Sąsiadami Maca i Kelly i ich małej córeczki zostają członkowie rozrywkowego bractwa studenckiego. Mimo szczerej chęci zaprzyjaźnienia się z nastolatkami sąsiedzi dość szybko wchodzą na ścieżkę wojenną. Mac i Kelly maltretowani ciągłymi hałasami z imprez organizowanych przez studentów w końcu mówią „dość” i podejmują nierówną, międzypokoleniową walkę. Naszpikowana szalonymi gagami komedia z każdą minutą nabiera tempa. „Sąsiedzi” to z całą pewnością dobra i mało wymagająca od widza propozycja na piątkowy wieczór.

W każdy piątek będą wyświetlane 2 filmy (pierwszy o godzinie 19:00, drugi zaraz po nim). Terminy kolejnych seansów:

- 20 maja

- 10 czerwca

- 17 czerwca

- 8 lipca

- 15 lipca

- 5 sierpnia
Źródło: Justyna Sudakowska, Kamil Błaszkiewicz
2016-05-20 13:30 1389

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0