Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

Kartuzy: Kolejni zatrzymani za narkotyki

Śledczy z kartuskiej komendy postawili zarzuty posiadania środków odurzających czterem mężczyznom. Dwaj zostali zatrzymani podczas kontroli drogowych, a kolejni wpadli w ręce kryminalnych i dzielnicowych. Zatrzymanym, w zależności od ilości posiadanych narkotyków, grozi odpowiednio do 3 i do 10 lat pozbawienia wolności.

Jako pierwszy, podczas kontroli drogowej, wpadł 23-latek z Kartuz. Okazało się, że ma w kieszeni spodni woreczek z zielonym suszem. Badanie potwierdziło, ze była to marihuana. Kilka godzin później w Kartuzach zatrzymano kolejną osobę z narkotykami. 

Jak podaje kartuska policja, dwaj ostatni zatrzymani przez "drogówkę" to 21-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego oraz 30-letni mieszkaniec Kartuz. Mężczyzn przyłapano na jednym z parkingów w Kartuzach. Podczas kontroli, w schowku samochodu należącego do 21-latka, policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem. Po sprawdzeniu 30-letniego pasażera okazało się, że ma schowany w bieliźnie woreczek z kilkunastoma porcjami białej substancji. W obu przypadkach badanie wykazało mefedron.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do kartuskiej komendy. Jeszcze wczoraj śledczy przedstawili im zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. 30-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Kartuzy
2015-11-03 14:00 1719

Komentarze

~Kartuzianin

Dziękuję kartuskiej policji za walkę z tą straszną plagą, która uzależnia i zabija tak wielu młodych ludzi. Brawo !!!!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.