Wtorek, 26 Stycznia 2021 - Tymoteusza, Michała, Tytusa

Kartuzy: Koncert charytatywny "Dzieci-Dzieciom"

Koncert Charytatywny Dzieci – Dzieciom to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu społecznym Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.

Na pomysł organizowania imprezy dobroczynnej, podczas której pomaga się potrzebującym, wpadła 15 lat temu, dzisiaj już emerytowana nauczycielka, pani Regina Stark. Od tamtej pory co roku na scenie występują uczniowie i licytuje się niezwykłe, nie tylko świąteczne upominki. W holu rozstawiają się kramiki z ozdobami i gadżetami świątecznym, często wykonywanymi przez same dzieci i nauczycieli. Stołówka szkolna zamienia się w jedyną w swoim rodzaju kawiarenkę. Idea koncertu od 15 lat jest taka sama: „Uczyń choćby jeden mały gest dla kogoś obok”. Hasło w piękny sposób jednoczy całą społeczność szkolną. Czynem, a nie tylko słowem, uczy młodych ludzi wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Tegoroczny koncert okazał się wielkim sukcesem. Na początku dyrektor Piotr Kloczkowski odczytał list i pozdrowienia od rzecznika praw dziecka, Marka Michalaka, a także przekazał pozdrowienia od posłanek Doroty Arciszewskiej - Mielewczyk i Henryki Krzywonos - Strycharskiej. Podziękował kwiatami Reginie Stark, pomysłodawczyni inicjatywy oraz Danucie Rek, poprzedniej dyrektorce placówki.

Wśród licznie zgromadzonych gości nie zabrakło burmistrza Grzegorza Mieczysława Gołuńskiego, komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach Edmunda Kwidzińskiego, byłej dyrektor Danuty Rek, księdza proboszcza Piotra Krupińskiego, pomysłodawczyni koncertu pani Reginy Stark, a przede wszystkim rodziców, dziadków i byłych absolwentów szkoły.

Przygotowania, koordynowane przez Dorotę Frenkiel i Wiolettę Stoltmann, jak zwykle trwały kilka miesięcy i zaangażowały całą społeczności szkoły. Koncert prowadzili uczniowie klas IV, Kinga Rasch wraz z Marcinem Konkolem. Dla licznie zgromadzonej publiczności, w przepięknej scenografii, zagrali, zaśpiewali i zatańczyli znakomici mali artyści, tworząc niebywałą, świąteczną atmosferę.

Hanna Grzenkowska i Monika Wasilewska, reprezentująca Radę Rodziców, długo nie musiały zachęcać do licytowania przepięknych, świątecznych upominków, a ich stawka nigdy nie kończyła się na cenie wywoławczej. Jak zwykle okazało się, że „Anioły są wśród nas”. Koncert przyniósł dochód, który sprawi, że w wielu rodzinach uczniów szkoły zagości świąteczna atmosfera.


Źródło: Nadesłane: Andrzej Karczewski
2015-12-09 10:20 1613

Komentarze

~enifefucesev

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Amoxicillin 500mg Capsules jng.lrgw.gazetakartuska.pl.sld.im http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.