Sobota, 19 Stycznia 2019 - Henryka, Mariusza, Marty

Kartuzy: Kręci mnie bezpieczeństwo w wydaniu dzielnicowego

Podkomisarz Ryszard Gneba przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz w formie zabawy z alko-goglami i narko-goglami omówił działanie środków zabronionych i alkoholu oraz zagrożenia związane z ich używaniem.

Dzielnicowy, na co dzień pełniący służbę na terenie miasta Kartuzy spotkał się z uczestnikami półkolonii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kartuzach. Zajęcia te są jednym z elementów akcji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo" podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego, zwłaszcza nad wodą.

Ponadto policjanci z KPP w Kartuzach realizują Projekt profilaktyczny Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach „Mówię stop uzależnieniom" w ramach którego Burmistrz Kartuz Grzegorz Mieczysław Gołuński przekazał alko i narko-gogle służące do ukazania dzieciom, młodzieży i dorosłym wpływu alkoholu i narkotyków na organizm ludzki. Zakładając takie okulary można zobaczyć jak zaburzone jest widzenie i inne zmysły po spożyciu alkoholu i środków odurzających. Jest to profilaktyka poprzez zabawę, mówiąca w wesołej formie o poważnym problemie uzależnień.

Właśnie taką formę zajęć z wykorzystaniem wspomnianych gogli przeprowadził na spotkaniu dzielnicowy. Dzieci i młodzież oraz ich opiekuni mogli przekonać się jak reagują ich organizmy po założeniu takich okularów.

Kartuscy policjanci nadal będą przeprowadzać takie działania profilaktyczne. Zachęcają również opiekunów i nauczycieli grup do kontaktu z nami w celu umówienia się na prelekcje dotyczące bezpieczeństwa pod nr tel. 58 685 22 23 lub 58 685 22 22.
Źródło: Nadesłane
2017-08-02 12:00 528

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.