Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

Kartuzy: Miasteczko wyborcze [ZDJĘCIA]

Nieodłącznym elementem każdych wyborów są plakaty, prezentujące kandydatów. Na ulicach Kartuz jest ich mnóstwo. Politycy uśmiechają się do przechodniów i kierowców praktycznie na każdym skrzyżowaniu. Tylko, czy mieszkańcy Kartuz odwzajemniają tę radość?

Rozmawialiśmy z przechodniami w kartuskim rynku. - Jest ich za dużo, zdarza się, że jeden polityk szczerzy się z kilku plakatów, rozwieszonych jeden obok drugiego – mówi Mirosław. - Oni wszyscy rozwieszają się przed wyborami, ale żeby plakaty miały zniknąć, wtedy nagle nie ma kto zdejmować. Prawdziwy problem będzie, jak zwykle po wyborach – dodaje Tomasz.
Mieszkańcy Kartuz chętnie wypowiadają się o zaśmieconym plakatami krajobrazie, ale oficjalnie żadnej skargi na zaśmieconą przestrzeń publiczną nie było. - Do mnie żadna interwencja mieszkańców nie wpłynęła. Należy dodać, że tylko część plakatów wisi przy drogach gminnych, wiele dróg na terenie miasta to drogi wojewódzkie, które bezpośrednio nam nie podlegają – mówi Wojciech Jaworowski, kierownik Wydziału Komunalnego w Kartuzach. Urząd Miasta nie ma bezpośredniego wpływu na umiejscowienie plakatów.
- Komitety wyborcze wieszają te plakaty na słupach oświetleniowych, umowy podpisują z Energą-Operator. Urząd nie ma tu niestety nic do powiedzenia. Tydzień jeszcze musimy z nimi wytrzymać – podsumowuje Alicja Adamczyk, kierownik Wydziału Urbanistyki Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.
2015-10-15 09:00 999

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.