Piątek, 22 Marca 2019 - Katarzyny, Boguslawa

Kartuzy. Niedługo modernizacja Biedronki przy ul. Dworcowej

Wczoraj, na internetowej stronie www.kartuzy.pl poinformowano porozumieniu Gminy Kartuzy z Jeronimo Martins Sp. z o. o., dzięki czemu planuje się remont Biedronki przy ul. Dworcowej. Jej zmiany mają być dopasowane do wyglądu otoczenia, który zmienia się przez Rewitalizację Centrum Kartuz. 
Już niedługo mają rozpocząć się prace związane z remontem Biedronki przy ul. Dworcowej, która na dzień dzisiejszy jest bardzo nieestetyczna. Wszyscy długo czekali na jej modernizację.


Cieszymy się, że Kartuzy stają się coraz piękniejsze. Wkrótce najbliższe otoczenie dworca kolejowego zmieni się jeszcze bardziej – wyburzona zostanie stara rampa kolejowa, powstaną nowoczesne wiaty przystankowe dla autobusów, zostanie uruchomione targowisko. Gmina Kartuzy planuje również pozyskać od kolei i wyremontować ceglany budynek umiejscowiony tuż przy dworcu. - informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Kartuzach. 

Udostępniono już wstępne wizualizacje budynku jednego ze sklepów sieci Biedronka. 

        

                 


      

                   

Dodatkowo, w okolicy również planuje się wyremontowanie starej, kartuskiej lokomotywy, która po zmianach ma zostać udostępniona zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów. 

2018-04-17 11:00 1046

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.