Poniedziałek, 23 Września 2019 - Tekli, Boguslawa, Linusa

Kartuzy: Nowa "sala operacyjna na kółkach" [FOTO]

Pół miliona złotych kosztowała nowa karetka systemowa, która dzisiaj została oficjalnie przekazana kartuskiemu Powiatowemu Centrum Zdrowia.

Podwozie i nadwozie wyprodukowano w Kassel - fabryce Mercedesa, jednak koszt specjalistycznego wyposażenia przewyższa znacznie kwotę 300 tysięcy złotych. Całość przekazanego pojazdu to rząd wielkości 500 tysięcy złotych.

Władze samorządowe, Dyrekcja szpitala, przedstawiciele lekarzy i sami ratownicy, którzy najbardziej będą korzystać z powierzonego sprzętu, uczestniczyli dzisiaj w uroczystym przekazaniu karetki systemowej, która weszła z skład floty pojazdów ratunkowych powiatu kartuskiego.

Wyposażenie karetki można porównać do małej sali operacyjnej a już na pewno do sali reanimacyjnej kartuskiego szpitalnego oddziału ratunkowego – powiedział ratownik medyczny Andrzej Gosz, który na co dzień zasiadać będzie za kierownicą tego Sprintera.

Ponadto od stycznia zostaną uruchomione pomieszczenia dla zespołów medycznych.

Dawid Marszałkowski
2015-12-22 09:30 1779

Komentarze

~~lans

Świetne zdjęcie z tym napisem LANS na drzwiach i starościną na przedzie :)

~potencjalny pacjent

Bardzo się cieszę, że nasze pogotowie wzbogaca się o takie pojazdy. Mieszkam na wsi i gdyby nie dobrze wyposażona karetka i umiejętności ratowników, dzisiaj bym nie żył. Dziękuję jeszcze raz wam państwo - Mirosławo Bera i Rafale Pontus!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.