Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Kartuzy: o funduszach europejskich na Rynku

Na kartuskim Rynku odbyło się spotkanie informacyjne na temat możliwości pozyskiwania dofinansowania unijnego w najbliższych latach. Każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć na jaki cel zostaną przeznaczone dotacje unijne, dokąd udać się po szczegółowe informacje i jak ubiegać się o dofinansowanie.

- Zainteresowanie było bardzo duże – mówi Anna Wiśniewska z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wejherowie. - Po informacje przychodzili do nas głównie przedsiębiorcy, zarówno ci, którzy prowadzą już własne firmy, jak i ci, którzy zamierzają działalność gospodarczą rozpocząć -dodaje.

Mieszkańcy Kartuz pytali o możliwości pozyskania unijnych dotacji na rozwój firmy i procedury, których muszą dopełnić. Było też zainteresowanie ze strony spółdzielni mieszkaniowej, m.in. na temat pozyskania dotacji na termomodernizację budynków. - Spotkanie w Kartuzach potwierdziło, że warto z tymi informacjami wychodzić do ludzi. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy jak duże mają możliwości pozyskania dotacji. Nie wiedzą kiedy, gdzie, w jaki sposób napisać i złożyć wniosek, ubiegając się o dofinansowanie z funduszy europejskich zarządzanych przez Urząd Marszałkowski - wyjaśnia Anna Wiśniewska.

Spotkanie odbyło się w Kartuzach 1 października i zostało zorganizowane w ramach kampanii o funduszach europejskich, "8 miliardów i Ty".
2015-10-02 10:00 1188

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.