Piątek, 26 Lutego 2021 - Miroslawa, Aleksandra

Kartuzy: Pięcioro kibiców z Wejherowa zatrzymanych za wszczęcie burd

W sobotę policjanci zatrzymali pięciu kibiców z Wejherowa, którzy podczas meczu wszczynali burdy i awanturowali się. W ręce mundurowych trafili w momencie, gdy opuszczali stadion po meczu Cartusii z Kaszubią Kościerzyna. Policjanci, którzy zabezpieczali sobotni mecz, nie dopuścili do żadnych poważnych incydentów.

W sobotę na stadionie gminnym w Kartuzach odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Cartusią Kartuzy, a Kaszubią Koscierzyna. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwali policjanci z Kartuz i Gdańska. Po meczu mundurowi zatrzymali pięć osób z powiatu wejherowskiego, którzy wszczynali burdy i awanturowali się. Jeden z nich naruszył też nietykalność cielesna jednego z funkcjonariuszy. 23-latek trafił do policyjnego aresztu i następnego dnia usłyszał zarzuty. Pozostała czwórka została ukarana mandatami za zakłócenie porządku publicznego.

Policjanci zabezpieczali sobotnie wydarzenie na terenie całego miasta. Obecni byli na trasach dojazdowych, dworcach, w centrum miasta, w okolicach obiektu oraz kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach. Mundurowi dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.
Funkcjonariusze profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie. Nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.
Źródło: KPP Kartuzy
2017-04-03 11:40 1208

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.