Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

Kartuzy: Podróbki za 20 tysięcy złotych

Policjanci z kartuskiej komendy zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk odzieży, które najprawdopodobniej mają podrobione znaki towarowe. Rzeczy oferowane były do sprzedaży na jednym z portali. Za handel produktami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat więzienia.

We wtorek (13 października) rano kartuscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że 27-letni mieszkaniec Kartuz, za pośrednictwem portalu internetowego sprzedaje przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W mieszkaniu mężczyzny znaleźli kilkadziesiąt podrobionych rzeczy, między innymi koszule, buty, torebki damskie i t-shirty. Teraz przedmioty te zostaną przekazane biegłemu z zakresu badania autentyczności znaków towarowych.
Śledczy ustalają, skąd pochodzą podrobione ubrania i galanteria. Wstępna wartość „podróbek” oszacowana została na ok. 20 tysięcy złotych. Mężczyźnie za sprzedaż produktów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Kartuzy
2015-10-14 14:00 844

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.