Niedziela, 05 Kwietnia 2020 - Ireny, Wincentego

Kartuzy: powstaje Kaszubskie Centrum Sportów Walki

W Kartuzach przy ul. Węglowej powstaje Kaszubskie Centrum Sportów Walki. To pierwszy tego typu obiekt w Powiecie Kartuskim.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Karol Słabek, Prezes Zarządu Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów. Prace wykończeniowe i adaptacyjne już trwają, najprawdopodobniej w ciągu miesiąca odbędzie się jego otwarcie. 

- Budując Kaszubskie Centrum Sportów Walki chcę przede wszystkim zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego stylu życia – podkreśla Karol Słabek. – Sporty walki kształtują charakter, pewność siebie i ducha rywalizacji. Takiego obiektu w naszym regionie nie ma, a szkoda, bo obserwując lokalne imprezy widzę jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się np. kickboxing.

To właśnie kickboxerzy klubu Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów Rebelia Kartuzy jako pierwsi rozpoczną treningi w obiekcie. W jego centralnym punkcie znajdzie się pełnowymiarowy ring. Nie zabraknie też sprzętu do CrossFitu, worków treningowych i innych urządzeń do ćwiczeń. W budynku znajdą się również szatnie i prysznice. Łączna powierzchnia centrum to  420 m². 

- Kaszubskie Centrum Sportów Walki będzie bardzo dobrym miejscem do naszych treningów – mówi Patryk Zaborowski, trener klubu Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów Rebelia Kartuzy. – Wierzę też, że dzięki temu obiektowi wzrośnie jeszcze bardziej zainteresowanie sportami walki na Kaszubach.

 
2016-05-30 12:00 1990

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0